هدر موبایل
1397/11/29 12:19:05
سرویس اجتماعی
جمالی نوبندگانی:

حرکت وزیر بهداشت برای ارتقای بهداشت عمومی تحولی در حوزه سلامت ایجاد می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با ارزیابی مثبت از اقدامات وزیر بهداشت برای جامعه‌محور کردن تمام معاونت‌های این وزارتخانه گفت: مطمئن هستم بعد از این اتفاقات موثری در حوزه بهداشت کشور خواهد افتاد.
حرکت وزیر بهداشت برای ارتقای بهداشت عمومی تحولی در حوزه سلامت ایجاد می‌کند این نماینده مردم در مجلس دهم، با ارزیابی مثبت از اقدامات وزیر بهداشت برای جامعه‌محور کردن تمام معاونت‌های این وزارتخانه گفت: مطمئن هستم بعد از این اتفاقات موثری در حوزه بهداشت کشور خواهد افتاد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103086516647.jpg حرکت,وزیر,بهداشت,برای,ارتقای,بهداشت,عمومی,تحولی,در,حوزه,سلامت,ایجاد,می‌کند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی  در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ، در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه اعتقادی به معاونت جداگانه اجتماعی ندارد و معتقد است همه معاونت‌های وزارت بهداشت باید جامعه محور حرکت کنند، گفت: بنده در این مورد با وزیر بهداشت موافق هستم، ضمن اینکه این معاونت پیش از این هم وجود نداشت، بنابراین در شرایط کنونی نیز می‌توان اقدامات سلامت محوری خارج از این معاونت در حوزه‌های اجتماعی انجام داد.

بهره‌مندی از ظرفیت خیرین سلامت مصداق جامعه‌محور بودن اقدامات حوزه سلامت است

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شاید در این رابطه استفاده از ظرفیت خیرین سلامت مطرح باشد که بتوان این موضوع را در دفتر وزیر یا دفاتر روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی هدایت کرد که از این طریق بدنه وزارتخانه هم کوچکتر و چابکتر شود.

وی در واکنش به بخشی از اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر اینکه آموزش‌ها باید از بیمارستان محور به جامعه محور تغییر کند، یادآورشد: یکی از مشکلات کنونی حوزه بهداشت و درمان این است که بجای پیشگیری، آموزش و بهداشت بیشتر به سمت درمان حرکت می‌کنیم، اما اگر بخواهیم در حوزه ارائه خدمات بهداشتی به خوبی عمل کنیم باید ابتدا آموزش مطلوبی داشته باشیم.

جمالی نوبندگانی تصریح کرد: در شرایط کنونی وضعیت مناسب از نظر عموم این است که فقط مراکز درمانی یا ام آرآی یا سی تی اسکن ایجاد شود و هیچ وقت به دنبال ارتقای بهداشت عمومی نیستیم که رفع این مشکل نیز نیازمند فرهنگسازی است.

ارتقای حوزه بهداشت راه را بر اقدامات پوپولیستی مسدود می‌کند

وی اظهار کرد: ما به دلیل بی‌توجهی به بهداشت عمومی هزینه‌های بسیار زیاد اجتماعی، اقتصادی و درمانی پرداخت کرده که اتفاق بسیار بدی است و بیشتر به ارتقای حوزه درمان توجه می‌کنیم، چراکه در روند ارائه خدمات درمانی می‌توان اقدامات پوپولیستی انجام داد، اما تحقق این امر کمتر در حوزه بهداشت امکانپذیر است.

جمالی نوبندگانی افزود: با توجه به شناختی که از دکتر نمکی دارم، مطمئن هستم که بعد از این اتفاقات موثری در جهت ارتقای حوزه بهداشت کشور خواهد افتاد، کما اینکه در یک برهه‌ای از زمان خانه‌های اقماری بهداشتی را ایجاد کرد که بسیار موثر بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: امیدوارم وزیر بهداشت با استفاده از جایگاهی که دارد بتواند از طریق روسای دانشگاه‌ها که اغلب درمان محور هستند، زمینه‌ای را فراهم کند که در حوزه بهداشت فعالتر عمل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet