هدر موبایل
1397/11/30 08:29:00
سرویس اقتصادی
شریعت نژاد مطرح کرد:

ذخیره 40 هزارتن مرکبات برای تامین نیاز بازار شب عید

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان ۴۰ هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد.
ذخیره 40 هزارتن مرکبات برای تامین نیاز بازار شب عید عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان 40 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107094539797.jpg ذخیره,40,هزارتن,مرکبات,برای,تامین,نیاز,بازار,شب,عید Icana

شمس الله شریعت نژاد  عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ذخیره سازی میوه شب عید، گفت: در سال جاری دولت تلاش کرده تا 40 هزار تن مرکبات را با سقف قیمتی 3 هزار و 100 تومان خریداری کند.

مرکبات شب عید با حداقل قیمت 2 هزار و 800تومان خریداری شد

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداقل مبلغ پرداختی برای خرید مرکبات به منظور ذخیره سازی شب عید 2 هزار و 800 است، تصریح کرد: تعاونی روستایی استان‌ها مامور شده‌اند تا میوه مورد نیاز  شب عید را ذخیره سازی کنند، در کنار مرکبات سیب نیز ذخیره شده است.

شریعت نژاد

صادرات مرکبات وضعیت مطلوبی دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری باتوجه به اینکه فضای صادراتی کشور مهیا بوده کشاورزان از جمله باغداران مرکبات وضعیت مطلوبی دارند، ادامه داد: در فصل برداشت قیمت مرکبات وضعیت مناسبی نداشت اما در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش قیمت بودیم، در حال حاضر قیمت مرکبات برای تولیدکننده و صادرکننده صرفه اقتصادی دارد.

40هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید ذخیره شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت در فصل برداشت و زمانی‌که قیمت محصولات مناسب بود اقدام به خرید به منظور ذخیره سازی مرکبات شب عید کرد، خاطرنشان کرد: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان 40 هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد./

خبرنگار محسن خزایی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet