هدر موبایل
1397/11/30 09:32:50
سرویس اقتصادی
بازرگانی با اشاره به انتشار نامه 72 نفر از نمایندگان مجلس به وزیر نفت؛

اعلام آمادگی وزارت نفت برای پاسخ به نگرانی‌های نمایندگان منتقد

معاون پارلمانی وزارت نفت با بیان اینکه پس از انتشار نامه ۷۲ نفر از نمایندگان مجلس، وزیر نفت سه اقدام را همزمان انجام داد، گفت: اگرچه فرازهای پایانی این نامه نمایندگان جنبه تهمت و افترا دارد اما وزارت نفت از نمایندگان شکایت نکرده است.
اعلام آمادگی وزارت نفت برای پاسخ به نگرانی‌های نمایندگان منتقد معاون پارلمانی وزارت نفت با بیان اینکه پس از انتشار نامه 72 نفر از نمایندگان مجلس، وزیر نفت سه اقدام را همزمان انجام داد، گفت: اگرچه فرازهای پایانی این نامه نمایندگان جنبه تهمت و افترا دارد اما وزارت نفت از نمایندگان شکایت نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103976093764.jpg اعلام,آمادگی,وزارت,نفت,برای,پاسخ,به,نگرانی‌های,نمایندگان,منتقد Icana

شجاع‌الدین بازرگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه اخیر 72 نفر از نمایندگان مجلس درخصوص عملکرد وزیر و وزارت نفت به سران قوا، گفت: اگرچه نظارت و ارزیابی عملکرد وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها از طریق نامه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس از وظایف و اختیارات نمایندگان به شمار میاید اما ارسال نامه سرگشاده به سران قوا در نوع خود حرکتی جدید و خارج از  آیین‌نامه داخلی مجلس بود.  

درخواست وزیر نفت از سران سه قوه؛ تشکیل جلسه‌ای رسمی جهت بررسی بند بند نامه 72 نفر از نمایندگان

وی با بیان اینکه پس از انتشار نامه 72 نفر از نمایندگان مجلس، وزیر نفت سه اقدام را همزمان انجام داد، افزود: آقای وزیر ابتدا با نگارش نامه‌ای به سران سه قوه، تقاضا کرد نامه نمایندگان در دستور کار یک جلسه رسمی قرار گیرد تا بند بند آن مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت قضاوت و اعلام نظر کنند.

درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی از رئیس مجلس به منظور پاسخ به نامه نمایندگان

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت نفت همچنین افزود: در ادامه وزیر نفت طی تماس با رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در یک جلسه غیرعلنی به منظور پاسخ به این نامه اعلام آمادگی کرد اما تشحیص هیات رئیسه این شد که با توجه به آغاز بررسی لایحه بودجه سال 98،  وزرای اقتصادی از جمله آقای زنگنه را دعوت و در مورد مسائل اقتصادی از جمله شرایط تحریم گفتگو کنند.

توضیح پیچیدگی‌های فرآیند فروش نفت در جلسه وزرای اقتصادی به هیات رئیسه مجلس

بازرگانی با اشاره به مباحث مطروحه ازسوی بیژن زنگه در جلسه غیرعلنی اخیر  مجلس با وزرای اقتصادی، گفت: آقای وزیر منابع درآمدی متاثر از شرایط تحریم، تنگناها، واقعیت‌ها، برنامه‌ها و پیچیدگی‌های فرآیند فروش نفت را در این جلسه ارائه داد، ادامه داد: به نظر می‌رسد؛ بخشی از دغدغه‌های نمایندگان در پی برگزاری این نشست برطرف شد.

پاسخ به فرازهایی از نامه نمایندگان در نشست رسانه‌ای اخیر وزیر نفت با اصحاب رسانه

معاون پارلمانی وزارت نفت با یادآوری نشست رسانه‌ای وزیر نفت به مناسب 40سالگی انقلاب این نشست را اقدام دیگری در راستای توجه و پاسخ به نامه 72 نفر از نمایندگان عنوان کرد و گفت: در این نشست نیز بنا به سوالات اهالی رسانه‌ها فرازهایی از موضوعات درج شده در نامه توضیح داده شد.

صدر و ذیل نامه نمایندگان به سران قوا واجد ویژگی‌های محرمانه است

وی با تاکید بر اینکه صدر و ذیل این نامه طبقه بندی و محرمانه است، تصریح کرد: اگرچه دغدغه‌ها قابل احترام است اما محتوای نامه و انتشار آن واجد ویژگی‌های محرمانه است، به همین دلیل آقای وزیر به این محدودیت‌ها توجه داشته تا منافع ملی و مصلحت کشور در این شرایط حساس دچار آسیب نشود به همین دلیل تقاضای جلسه غیرعلنی دادند.

فرازهای پایانی نامه نمایندگان به سران قوه جنبه تهمت و افترا دارد اما وزارت نفت از نمایندگان شکایت نکرده

بازرگانی همچنین با تکذیب خبر شکایت وزارت نفت از نمایندگانی که به سران سه قوه نامه نوشته‌اند، اضافه کرد: اگرچه فرازهای پایانی این نامه جنبه تهمت و افترا دارد با این وجود وزارت نفت بنا به شکایت نداشته و ندارد.

شجاع الدین بازرگانی

نامه سرگشاده نمایندگان به سران قوه خارج از چارچوب آیین‌نامه داخلی مجلس بود

معاون امور حقوقی و مجلس وزارت نفت با اشاره به اینکه مسئولان وزارت نفت به دغدغه‌های منتقدان احترام می‌گذارند، اظهارکرد: اگر نامه نمایندگان در چارچوب آیین‌نامه داخلی مجلس بود وزارت نفت موظف به پاسخ آن با نامه دیگری در همان چارچوب می‌شد، اما نامه سرگشاده خارج از آیین‌نامه داخلی مجلس به شمار می‌آید لذا از طریق دیدار با سران سه قوه پاسخگو هستیم.

بازرگانی ادامه داد: همچنین اینجانب به نمایندگان مذکور اعلام کردم، وزیر نفت آمادگی دارد تا در جلسه‌ای با حضور شما و نمایندگان امضاءکننده مذکور حضور یابد و به همه موارد مطرح شده در نامه به صورت مستند و مستدل پاسخ دهند لذا منتظر اعلام زمان و مکان جلسه مذکور هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet