هدر موبایل
1397/11/29 18:01:04
سرویس اقتصادی
۲۹بهمن روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی؛

حسینی‌کیا: تنوع و تضاد قوانین مانع اجرای اقتصاد مقاومتی است

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن گفت: تنوع و تضاد قوانین، حضور برخی از مدیران که شهامت لازم را ندارند در مناصب اجرایی و همچنین بوروکراسی اداری دست و پاگیر از جمله موانع اجرای اقتصاد مقاومتی است.
حسینی‌کیا: تنوع و تضاد قوانین مانع اجرای اقتصاد مقاومتی است عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن گفت: تنوع و تضاد قوانین، حضور برخی از مدیران که شهامت لازم را ندارند در مناصب اجرایی و همچنین بوروکراسی اداری دست و پاگیر از جمله موانع اجرای اقتصاد مقاومتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106115517876.jpg حسینی‌کیا:,تنوع,و,تضاد,قوانین,مانع,اجرای,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

 سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به مناسبت ۲۹بهمن روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، گفت: اقتصاد مقاومتی تنها راهکاری است که می‌تواند کشور را در تمامی حوزه‌ها نجات دهد؛ در صورتی که تمام بندهای اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اجرایی شود چرخ کارخانه‌های تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی می‌چرخد و بسیاری از نیازها و مشکلات حل می‌شود.

قاچاق پوشاک 19 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاچاق پوشاک 19 هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد، افزود: اگرچه گردش مالی سیگار 12 هزار میلیارد تومان است اما بیش از 70 درصد سود آن به سایر کشورها می‌رسد.

توجه و تکیه بر توان داخل، باعث رشد صنایع نظامی، موشکی و سدسازی شده است

بی‌توجهی به تولید داخلی چالش‌های بسیاری برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است

وی با بیان اینکه بی توجهی به تولید داخلی چالش‌های بسیاری برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: توجه و تکیه بر توان داخل در صنایع نظامی، موشکی و سدسازی باعث رشد کشور شده است حتی به دلیل استفاده از ظرفیت داخلی در حوزه‌هایی مانند تولید سیمان نه تنها به خودکفایی رسیده‌ایم بلکه در حال حاضر توانایی صادرات به خارج از کشور را نیز داریم؛ این در حالی است که صنعت خودروسازی به دلیل کم توجهی به تولید داخل، وامانده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در شرایط کنونی تنها نسخه شفابخش اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت: باید براساس ظرفیت داخلی برنامه ریزی های لازم در حوزه اقتصادی صورت گیرد تا مشکلات حل شود.

وی با اشاره به موانع موجود در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: تنوع و تضاد قوانین یکی از موانع اجرای اقتصاد مقاومتی است از سوی دیگر حضور برخی از مدیران که شهامت لازم را ندارنددر مناصب اجرایی، بوروکراسی اداری و... از جمله مشکلات موجود است.

منابع و مواد اولیه ارزان قیمت برای تولید داخلی فراهم نیست

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه منابع و مواد اولیه ارزان قیمت برای تولید داخلی فراهم نیست، گفت: بانک ها باید همراهی لازم برای تولید داخلی داشته باشند اگرچه اقداماتی در حوزه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی شده است اما باید این اقدامات گستره‌تر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet