هدر موبایل
1397/11/30 11:10:00
سرویس اجتماعی
قربانی:

75 هزار میلیارد بودجه سلامت، نمی‌تواند تکافوی قانون جامع پرستاری باشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به اینکه در حوزه بهداشت و درمان ۱۰ درصد افزایش بودجه داشتیم اما این ۷۵ هزار میلیارد بودجه سلامت، نمی‌تواند تکافوی قانون جامع پرستاری باشد.
75 هزار میلیارد بودجه سلامت، نمی‌تواند تکافوی قانون جامع پرستاری باشد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با توجه به اینکه در حوزه بهداشت و درمان 10 درصد افزایش بودجه داشتیم اما این 75 هزار میلیارد بودجه سلامت، نمی‌تواند تکافوی قانون جامع پرستاری باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712105572825901.jpg 75,هزار,میلیارد,بودجه,سلامت،,نمی‌تواند,تکافوی,قانون,جامع,پرستاری,باشد Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با توجه به اینکه پرستاران خط اول درمان هستند اما هنوز تعرفه خدمات پرستاری به خوبی اجرا نشده است، گفت: مجلس قانون خوبی مبنی بر قانون جامع خدمات پرستاری وضع کرده است و کار خوبی بوده که مجلس نهم انجام داده اما این قانون نیز مانند قانون جامع ایثارگری است و دولت می‌گوید باید منابع مالی داشته باشم تا این قانون را اجرا کنم.

همه قوانین مربوط به جامعه پرستاری به کمبود بودجه برنمی‌گردد بلکه بسیاری از این‌ها تصحیح کردن بوروکراسی اداری و روند بیمه‌ای است

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: علی‌رغم اینکه امسال در مجموع 8 درصد از بودجه کل کشور افزایش داشته اما در حوزه بهداشت و درمان 10 درصد افزایش بودجه داشتیم اما این 75 هزار میلیارد بودجه حوزه سلامت، نمی‌تواند تکافوی قانون جامع پرستاری را داشته باشد.

قانون باید در یک بازه زمانی 3 ساله اجرا شود

وی اظهار داشت: پیشنهاد بنده هم در زمان وزارت قاضی‌زاده هاشمی و هم در زمان وزارت سعید نمکی این بوده که این قانون را یک بازه زمانی 3 ساله گام به گام حل کنیم تا این قانون زمین نماند. با این شیوه هم قانون اجرا می‌شود و هم توقعات و انتظارات جامعه پرستاری حل می‌شود. به‌هرحال امروز باور داریم که در حوزه عدم اجرای قانون و هم در حوزه خدمات پرستاری در تفاوت دریافتی‌ها به همکاران ظلم می‌شود.

همه قوانین مربوط به جامعه پرستاری به کمبود بودجه برنمی‌گردد

رئیس فراکسیون خیرین سلامت در مورد اینکه چرا تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به خوبی اجرا نمی‌شود و تقسیم بودجه نظام سلامت به درستی صورت نمی‌گیرد، گفت: همه قوانین مربوط به جامعه پرستاری مربوط به بودجه نیست. بسیاری از این‌ها تصحیح کردن بوروکراسی اداری و روند بیمه‌ای است. دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌ها باید آن فضای بخش خصوصی و کادر اداری را برای آنها فراهم کنند. اما اینکه بخواهیم آنها را متهم کنیم به اینکه نبود یا کمبود بودجه وجود دارد، کم لطفی است.

باید اراده قوی در وزارت بهداشت برای حل مشکلات پرستاران ایجاد شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم باید یک اراده قوی در مجموعه وزارت بهداشت بوجود آید تا آن فضای بروکراسی اداری را تا حدودی برای همکاران حل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet