هدر موبایل
1397/11/30 07:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت گزارش می کند:

توضیحات علی مطهری درباره تاریخچه تشکیل شورای انقلاب/ نیمی از مدارس استان تهران نیازمند نوسازی/ادامه حواشی تصویب کلیات لایحه بودجه 98

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.
توضیحات علی مطهری درباره تاریخچه تشکیل شورای انقلاب/ نیمی از مدارس استان تهران نیازمند نوسازی/ادامه حواشی تصویب کلیات لایحه بودجه 98 اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612100583590680.jpg توضیحات,علی,مطهری,درباره,تاریخچه,تشکیل,شورای,انقلاب/,نیمی,از,مدارس,استان,تهران,نیازمند,نوسازی/ادامه,حواشی,تصویب,کلیات,لایحه,بودجه,98 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام علی لاریجانی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

 

علی مطهری مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

نکاتی درباره مصاحبه آقای مهدی طالقانی

مدیرمسئول محترم سایت انتخاب

با سلام، در مصاحبه آن پایگاه اطلاع‌رسانی با جناب آقای مهدی طالقانی فرزند مرحوم آیت‌الله طالقانی چند مطلب در ارتباط با استاد شهید آیت‌الله مطهری آمده بود که نیاز به توضیح دارد:
1. آقای مهدی طالقانی راه‌پیمایی تاسوعای سال 1357 در تهران را صرفاً ناشی از اعلامیه مرحوم آیت‌الله طالقانی دانسته‌اند در حالی که اعلامیه جامعه روحانیت مبارز تهران با امضای شهید مطهری، شهید بهشتی، مرحوم انواری، مرحوم مهدوی کنی، مرحوم هاشمی رفسنجانی و عده‌ای دیگر نقش اساسی در این راه‌پیمایی داشت.
2. ایشان تشکیل شورای انقلاب اسلامی را به آیت‌الله طالقانی نسبت می‌دهد؛ در حالی که همه می‌دانند ایده شورای انقلاب توسط آیت‌الله مطهری در سفر به نوفل لوشاتو به امام‌خمینی ارائه شد و امام(ره) استاد مطهری را مأمور تشکیل این شورا نمود و هسته اولی آن شامل پنج نفر بود: شهید مطهری، شهید بهشتی، مرحوم هاشمی رفسنجانی، شهید باهنر و مرحوم موسوی اردبیلی، بعداً افرادی از جمله آیت‌الله طالقانی اضافه شدند.
3. آقای مهدی طالقانی در بحث از دکتر شریعتی گفته‌اند «مشکل دکتر شریعتی از زمان حسینیه ارشاد شروع شد. آقای مطهری برنمی‌تافت که از سخنرانی شریعتی استقبال شود چون استقبال از منبر دکتر خیلی بیشتر از شهید مطهری بود.»
این جمله‌ها نشان می‌دهد که آقای مهدی طالقانی نه تاریخچه حسینیه ارشاد را می‌داند و نه شخصیت شهید مطهری را می‌شناسد. بعد از حدود 2 سال از تأسیس حسینیه ارشاد توسط استاد مطهری و برخی دوستانشان، دکتر شریعتی و پدرش به وسیله شهید مطهری به حسینیه ارشاد دعوت شدند و ریشه قضیه این بود که استاد مطهری سخنرانی دکتر را در مشهد دیده بود و او را برای جذب نسل جوان مناسب یافته بود. البته ایشان پدر دکتر را از گذشته می‌شناخت. نه با عقل و نه با شخصیت الهی و متقی استاد مطهری جور در می‌آید که ایشان که خود، دکتر را دعوت کرده است نسبت به استقبال از سخنرانی او حسادت ورزد. مضاف بر این که سخنرانی‌های خود شهید مطهری نیز با استقبال زیادی مواجه بود، تفاوت در نوع مستمعین بود که مستمعین دکتر بیشتر افراد طالب شور و هیجان بودند و مستمعین استاد مطهری بیشتر افراد پخته‌تر و عمیق‌تر.
مستدعی است این توضیح در آن پایگاه اطلاع‌رسانی منتشر شود.
با تقدیم احترام
علی مطهری

مسعود پزشکیان عکس های دیدار رهبرانقلاب  و مردم آذربایجان را به اشتراک گذاشته است

فریده اولادقباد متن گفت و گوی خود درباره نوسازی مدارس را به اشتراک گذاشته است

پنجاه درصد مدارس استان تهران نیاز به نوسازی دارند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ۵۰ درصد مدارس استان تهران نیاز به نوسازی و ایمن سازی دارند بنابراین یکی از اولویت هایی که دولت باید به آن نگاه ویژه داشته باشد ، وزارت آموزش و پرورش است

فریده اولادقباد با اشاره به اینکه 50 درصد از مدارس کشور نیاز به تخریب، نوسازی و مقاوم سازیدارد گفت: در شهر تهران بیش از 30 درصد مدارس و در استان تهران 50 درصد نیاز به نوسازی و تخریب دارند. مدارسی که دانش‌آموزان در آن  تحصیل می‌کنند، نیاز به شادابی، ایمن بودن و استانداردسازی به ویژه برای تجهیزات گرمایشی و سرمایشی دارد و یکی از مهمترین اولویت‌هایی که دولت باید به آن نگاه ویژه داشته باشد، وزارت آموزش و پرورش است.

دولت باید نگاه ویژه به وزارت آموزش و پرورش داشته باشد و این وزارتخانه را پایه رشد و توسعه کشور بداند

نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس جزء ضروریات کشور محسوب می‌شود
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: حقوق همکاران فرهنگی کم است و با طرح رتبه‌بندی معلمان، اعتباری که تخصیص داده شده اعتبار بسیار کمی است اما بودجه کشور در شرایط تحریمی یک بودجه انقباضی است و در جنگ نابرابر اقتصادی قرار گرفتیم و لایحه بودجه با این شرایط به مجلس داده شده اما در رابطه با نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس باید گفت که با جان و سلامتی دانش‌آموزان سر و کار دارد و جزء ضروریات کشور محسوب می‌شود.

امیدوارم وزارت آموزش و پرورش و معاونت نوسازی این تخصیص اعتبار را تا آخر سال 98 برای نوسازی مدارس داشته باشد.

وی افزود: در سال گذشته در قانون برنامه، 20 درصد به 50 درصد هم مصوبه کمیسیون و هم مصوبه تلفیق شده و امیدوارم که همکاران و نمایندگان در صحن علنی برای مقاوم‌سازی، نوسازی و استانداردسازی تجهیزات گرمایشی و سرمایشی به آن رای دهند تا دیگر شاهد حوادثی همچون مدرسه شین‌آباد و زاهدان نباشیم. البته بستگی به همت همکاران در صحن علنی مجلس و همکاری و همراهی وزارت نفت دارد تا بتواند مصوبه فروش بهای گاز مصرفی را در صحن علنی مجلس به صورت قانون درآورد، امیدوارم وزارت آموزش و پرورش و معاونت نوسازی اینتخصیص اعتبار را تا آخر سال 98 برای نوسازی مدارس داشته باشد

غلامرضا کاتب ویدئو تذکر خود به رییس جمهور در صحن علنی را به اشتراک گذاشته است

سیدناصر موسوی لارگانی مطلب زیر را منتشر کرده است

محمود صادقی مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است

 

فریدون حسنوند مطلب زیر را منتشر کرده است

 

محمد دامادی عکس زیر را منتشر کرده است

احمد سالک متن گفت و گوی خود را منتشر کرده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه انتقام از این تروریست‌ها حق مسلم ملت ایران است، گفت: آقای آشنا، شما که عاقل‌ترین فرد و شخصیت دولت دوازدهم هستید چرا اینگونه فکر می‌کنید.
🔹️حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به توییت مشاور روحانی پیرامون انتقام از عامل حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: صحبت‌های آشنا را خواند و متوجه چند نکته شدم که گویا عاقل‌ترین فرد در کشور مشاور روحانی هستند.
🔹️عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله انتقام از این تروریست‌ها حق مسلم ملت ایران است، این جریان های تروریستی با مدیریت آمریکا، انگلیس و اسرائیل و با پول‌های قارون خلیج‌فارس و سرویس‌های اطلاعاتی عربستان سعودی و امارات انجام می‌شود که هدف از این‌ها ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران است.
🔹️وی افزود: آشنا معتقد است که نباید انتقام گرفت که اگر وارد انتقام شویم وارد چرخه خونین باطل انتقام شده‌ایم؛ این واکنش از یک انسان عاقل فهمیده تعجب آور است.
🔹️حجت‌الاسلام سالک کاشانی بیان کرد: آقای آشنا، شما که عاقل‌ترین فرد و شخصیت دولت دوازدهم هستید چرا اینگونه فکر می‌کنید.
🔹️وی ادامه داد: خوب است شما در زمینه‌های فقهی اجازه دهید اهل‌فن فقهی نظر دهند و این مسئله مهمی است؛ آب به آسیاب دشمن نریزد

 

محمد علی وکیلی متن توئیت خود را به اشتراک گذاشته است

امیرخجسته متن توئیت خود را به اشتراک گذاشته است

 

سید جواد ساداتی نژاد عکس زیر را به اشتراک گذاشته است

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet