پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/08 13:03:00
سرویس صحن

اعتراض رحمانی به نحوه ارجاع طرح‌ها و لوایح به کمیسیون‌ها

**نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی از نحوه ارجاع طرح‌ها و لوایح به کمیسیون‌ها انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگا رخانه ملت، "رضا رحمانی" در تذکری آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 144 گفت: براساس این ماده در مواردی که کمیسیون و یا کمیسیون‌ها به نحوه اجرای طرح یا لایحه معترض باشند مراتب اعتراض خود را به هیات رئیسه اعلام می‌کنند. هیات رئیسه نیز موظف است در اولین فرصت به موضوع رسیدگی و تصمیمی اتخاذ نماید.

وی افزود: بررسی طرح اصلاح ماده 1 طرح رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری صنعتی که براساس اصل 85 قانون اساسی نیز در کمیسیون‌ها مورد رسیدگی قرار گرفته است تاکنون در کمیسیون صنایع و معادن حتی بعنوان کمیسیون فرعی نیز بررسی نشده است در حالی که بررسی این طرح با توجه به موضوع آن می‌بایست در این کمیسیون مورد رسیدگی قرار می‌گرفت.

رحمانی تصریح کرد: چندین بار نسبت به این مساله اعتراض کردیم و اخیرا نیز این موضوع چندین بار اتفاق ‌افتاده، لذا از هیات رئیسه می‌خواهیم در ارجاع طرح‌ها و لوایح بیشتر دقت شود.

"علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: البته تذکرات قبلی شما مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی افزود: طبق تقسیم کاری که در هیات رئیسه وجود داشت، مسئولیت ارجاع طرح‌ها و لوایح بر عهده یکی از نواب بود.

لاریجانی ادامه داد: اما اکنون کمیته‌ای در هیات رئیسه تشکیل شده است که آقای دهقان نیز در این کمیته حضور دارند و می‌توانند مواردی که ذکر کردید مورد پیگیری قرار دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet