هدر موبایل
1397/11/30 12:14:29
سرویس اجتماعی
آزادی‌خواه:

قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نگاه پلیسی ندارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نگاه پلیسی در قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وجود ندارد، افزود: تا می‌گوییم امر به معروف و نهی از منکر، ذهن‌ها به اشتباه به طرف "گشت ارشاد" می‌رود.
قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نگاه پلیسی ندارد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نگاه پلیسی در قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وجود ندارد، افزود: تا می‌گوییم امر به معروف و نهی از منکر، ذهن‌ها به اشتباه به طرف "گشت ارشاد" می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg قانون,حمایت,از,آمران,به,معروف,و,ناهیان,از,منکر,نگاه,پلیسی,ندارد Icana

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به درخواست تعدادی از نمایندگان در خصوص اعمال ماده 236 آیین‌نامه داخلی مجلس بر نحوه اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: قانون مذکور از جمله قوانین معطل مانده‌ای است که اجرایی نشده در حالی که این موضوع مهم هم قانون دارد و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدامات خوبی را در این خصوص انجام داده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود:  دستگاه‌ها عملا باید درگیر شوند و در یک فضای تلطیف‌شده، نرم، به دور از حاشیه سازی و به دور از خشونت کار کنند.

در کشور نیازی به گشت ارشاد و نگاه خشونتی نداریم

وی با بیان اینکه نگاه پلیسی در این قانون نداریم، ادامه داد: تا می‌گوییم امر به معروف و نهی از منکر ذهن‌ها به اشتباه به طرف گشت ارشاد می‌رود؛ این یک تهمت و توهین به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس بیان کرد: درک مسائل آموزشی، برنامه‌های فرهنگی، موارد مختلف در اصلاح سبک زندگی و مشاوره‌ای در قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر دیده شده که همه دستگاه‌ها درگیر آن هستند؛ بنابراین اگر این اقدامات انجام شود در کشور نیازی به گشت ارشاد و نگاه خشونتی نداریم زیرا اساسا موافق این قضیه هم نیستیم.

نظارت عمومی مردم بهترین مانع برای رشد آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی

وی نگاه قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را نگاهی "ایجابی" و "جامع" توصیف کرد و گفت: برخی به اشتباه زمانی که سخن از قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر می‌آید، فکر می‌کنند منظور فقط حجاب و عفاف است در حالی که این قانون با قانون حجاب و عفاف فرق دارد و شامل همه موارد نظیر اختلاس، ارتشا، ضرب و جرح، مسائل خانوادگی، بزه‌های اجتماعی و غیره می‌شود.

آزادی‌خواه تاکید کرد: این قانون از باب اصل قانونی نظارت عمومی مردم می‌تواند بهترین مانع برای رشد آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی باشد که در حال حاضر نفس کشور را گرفته و حتی رهبری معظم انقلاب هم شخصا به آن ورود کرده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از برخی دستگاه‌های اجرایی و نهادها که از بار مسئولیت این مهم که شانه خالی کردند، افزود: در قانون مسئولیت دستگاه‌های مختلف تعریف شده و سهم هر دستگاه در این مهم مشخص است؛ آموزش و پرورش وظیفه مشخصی دارد و دانشگاه یا وزارت فرهنگ و ارشاد نیز وظیفه‌ای و پاس دادن اجرای قانون به یکدیگر ناشی از سوءمدیریت‌ها است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet