هدر اصلی
1388/07/08 13:21:00
سرویس صحن
شعبانی در نطق میان دستور:

باید زمینه‌های بروز وقایع کردستان شناسایی شود

**نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترورهای اخیر در استان کردستان، تاکید کرد: باید زمینه‌های بروز چنین وقایعی شناسایی شود تا بتوان آنها را ریشه‌کن کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "امین شعبانی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به شهادت نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت این منطقه گفت: لازم است هر چه سریع‌تر زمینه‌های بروز چنین وقایعی شناسایی و ریشه‌کن شوند.

شعبانی سپس با اشاره به سفر اخیر مقام معظم رهبری به استان کردستان اظهار داشت: از ایشان به خاطر سفر به این استان که همچون پدری به دیدار و دلجویی فرزندانشان آمده بودند، سپاسگزارم.

وی استقبال بی‌نظیر مردم این منطقه از مقام معظم رهبری را پاسخی از مردم کرد زبان به یاوه‌گویان و تبلیغات مخرب جهانخواران دانست.

نماینده سنندج سپس از رئیس جمهور به خاطر انتصاب "محمدرضا رحیمی" به سمت معاونت اولی تشکر کرد و گفت: امیدارم ایشان برای حصول نتیجه مصوبات استانی تلاش نمایند.

شعبانی همچنین مراتب قدردانی خود را از رئیس مجلس، هیات رئیسه و نمایندگان به خاطر همدردی‌ها و دل‌ آرامی‌های که نسبت به مردم کردستان در برخورد با فجایع اخیر داشتند، اعلام کرد.

وی گفت: عامل حوادث تروریستی روی داده دستی بود که از آستین عوامل استکبار بیرون آمد.

نماینده مردم سنندج در ادامه اظهار داشت: همه واقفیم که بدخواهان نطام بیکار ننشسته‌اند و ضمن اخلال، ناامنی و ناراضی تراشی و بحران سازی علیه نظام کمر همت بسته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ولی آنچه شایان توجه است اینست که هشدار بیگانه هیچگاه نخواهد توانست در صفوف یکپارچه ملت نفوذ کند مگر افرادی با کم تجربگی، شعارزدگی و دورشدن از خدمت و با اعمال خود  برای نفوذ دشمنان در بین صفوف ملت زمینه‌سازی نمایند.

شعبانی باابراز تاسف از شهادت حاج ماموستا شیخ الاسلام نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری و حاج ماموستا ملابرهان عالی امام جمعه موقت کردستان گفت: تروریست‌ها با این اقدام مردم عزیز ایران و بویژه مردم کردستان را به سوگ نشاندند.

وی افزود: برای پیشگیری و از میان برداشتن تمام توطئه‌ها لازمست زمینه‌ها و علت بروز چنین وقایعی را شناسایی کنیم تا بتوانیم آنها را ریشه کن کنیم.

نماینده سنندج خاطرنشان کرد: این مهم با رعایت حقوق قانونی مردم براساس قانون اساسی و اجرای نقطه نظرات خردمندانه رهبر عزیز میسر است.

وی متذکر شد: از سوی دیگر همه مشکلات و نارسایی‌های خود را نباید به حساب دشمن بیرونی گذاشت چرا که گمراه خواهیم شد.

وی ادامه داد باید بپذیریم که زمینه سازی بخشی از بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، از ندانم کاری‌ها و ناآگاهی‌ها و شاید از عملکرد اشتباه برخی از مسئولین اجرایی ناشی می‌شود.

شعبانی تاکید کرد: در گزینش این مسئولان باید نهایت دقت به عمل آید در غیر اینصورت دشمن از هر حرکت هر چند کوچک موجی بزرگ می‌آفریند و هزینه‌های سنگینی را به دولت تحمیل می‌کند.

نماینده سنندج با تاکید بر اینکه هیچ قومی در ایران تجزیه طلب نیست گفت: کردها در هر کجا که باشند خود را ایرانی می‌دانند.

وی خطاب به احمدی نژاد گفت: انتظار اینست که عدالت و مهرورزی به واقع در میان همه اقوام جامعه عمل بپوشد و همه ایرانیان خود را در ساختن ایران سهیم بدانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet