خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/11/30 15:23:55
سرویس اقتصادی
خجسته از وزیر صمت خواست پاسخگوی وضعیت آشفته بازار خودرو باشد؛

قیمت خودرو بر پایه دلار با مردم حساب می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در صنعت خودروسازی حقوق کارگران، هزینه‌های آب، برق، انرژی ریالی پرداخت می‌شود در حالیکه قیمت خودرو پس از تولید براساس نرخ دلار با مشتریان محاسبه می شود.
قیمت خودرو بر پایه دلار با مردم حساب می‌شود عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: در صنعت خودروسازی حقوق کارگران، هزینه‌های آب، برق، انرژی ریالی پرداخت می‌شود در حالیکه قیمت خودرو پس از تولید براساس نرخ دلار با مشتریان محاسبه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901102256028569.jpg قیمت,خودرو,بر,پایه,دلار,با,مردم,حساب,می‌شود Icana

امیر خجسته  عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با انتقاد از افزایش سرسام آور قیمت خودرو در روزهای اخیر، گفت: آقای رحمانی باید برای ساماندهی وضع موجود تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کند تا زمینه خروج هرچه سریع تر سوداگران از بازار فراهم شود.

خط تولید خودرو

فرمول حاشیه بازار در صنعت خودرو دستاویزی برای سوءاستفاده بیشتر سوداگران

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی وزارت صمت به افزایش روزانه قیمت خودرو، افزود: در حال حاضر مدیریت بازار خودرو در دست دلالان است بنابراین فرمول وزارت صمت- 5 درصد زیرقیمت بازار- دستاویزی برای سوءاستفاده بیشتر آنها شده است چراکه سوداگران در تلاش‌اند با افزایش قیمت در بازار سود بیشتری به دست آورند.

در صنعت خودروسازی حقوق کارگران، هزینه‌های آب، برق، انرژی و... ریالی پرداخت می‌شود در حالیکه قیمت خودرو پس از تولید براساس نرخ دلار با مشتریان محاسبه می شود

وی با بیان اینکه مدیریت بازار خودرو باید در دست وزارت صمت باشد، اظهار کرد: در صنعت خودروسازی حقوق کارگران، هزینه‌های آب، برق، انرژی و... ریالی پرداخت می‌شود در حالیکه قیمت خودرو پس از تولید براساس نرخ دلار با مشتریان محاسبه می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در صورتی که شرکت‌های خودروساز به فکر افزایش قیمت خودرو هستند می‌تواند قیمت‌ها را 5 تا 10 درصد نسبت به قیمت تمام شده در کارخانه افزایش دهند.

وی با بیان اینکه تاکنون شرکت‌های خودروسازی 400 هزار تعهد برای خود ایجاد کرده‌اند، یادآور شد: در حال حاضر این شرکت‌ها به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرده و از انجام مسئولیت شانه خالی می کنند از سوی دیگر با طرح هایی مانند فروش فوری بر دامنه مشکلات می‌افزایند.

ضرورت ورود وزیر صمت به موضوع افزایش قیمت خودرو

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید هر چه سریعتر به موضوع افزایش لجام گسیخته قیمت خودرو ورود کرده و وضعیت را سامان دهد.

وی بیان کرد: سوابق آقای رحمانی نشاندهنده توانایی ایشان در ساماندهی وضعیت کنونی بازار خودرو است با ورود وزیر بسیاری از مشکلات این حوزه می تواند حل شود و به احتمال زیاد قیمت خودرو با شیبی متناسب کاهش پیدا می‌کند.

نابسامانی بازار خودرو استیضاح وزیر صمت را کلید می‌زند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به شدت از بی نظمی‌های موجود در بازار خودرو ناراضی هستند، گفت: در صورت عدم ساماندهی این وضعیت سوال و استیضاح از وزیر صمت پیگیری می‌شود و مجلس با ابزارهای نظارتی خود با این مشکلات برخورد می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet