خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1397/12/04 09:27:04
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

تردید اروپا برای بازگشت دست پرورده های داعشی

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس می گوید:بازگشت تروریست های اروپایی داعش چالش بزرگ آلمان،انگلیس، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی است.
تردید اروپا برای بازگشت دست پرورده های داعشی عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس می گوید:بازگشت تروریست های اروپایی داعش چالش بزرگ آلمان،انگلیس، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103086516647.jpg تردید,اروپا,برای,بازگشت,دست,پرورده,های,داعشی Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی  درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به موضوع بازگشت گروهای های داعش به کشورهای اروپایی گفت:بازگشت تروریست های داعش مشکل و چالشی بزرگ برای کشورهایی که وطن این افراد محسوب می شوند.

وی افزود: جمله ای که حافظ اسد در ابتدای ایجاد داعش گفت؛ این بود که روزی آتش این ها دامن اروپا را خواهد گرفت و دیدیم که در همین چند سال گذشته بروکسل، رم، پاریس و شهرهای دیگر اروپایی صحنه بمب گذاری ها و اتفاقات وحشیانه توسط داعش بودند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: داعشی ها حتی در روسیه کشتار وسیعی انجام دادند، در استانبول جنایت بسیاری آفریدند و در نزدیک مسجد ایاصوفیه جنایات بزرگی اتفاق افتاد؛ الان هم در خیابان های رم و  بروکسل خودروهای زرهی آماده‌باش هستند؛ در خیلی از بازارهای اروپا باید از گیت بازرسی عبور کنید.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وحشت اروپا از نیروهای داعشی دست پرورده خود، مطرح کرد: قطعا وقتی که کسی چنین موجوداتی خشن و غیرقابل کنترل پرورش می دهد باید مطمئن باشد که روزی دامن خودش را خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

 

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه بازگشت اعضای اروپایی داعش چالش بزرگ آلمان، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی است، تاکیدکرد: اروپایی ها الان مانده اند که چه بکنند؛ چراکه اگر نیروهای داعش را بپذیرند خودشان را درگیر خواهند کرد، البته داعش به آمریکا نمی رود.

وی ادامه داد: آمریکا یکی از شانس‌هایی که دارد این است که هزاران کیلومتر مرز و فاصله آبی با اروپا و سایر قاره ها دارد؛ به همین خاطر در جنگ جهانی هم آسیب زیادی ندید، آمریکا قدرت اقتصادی و نظامی که دارد، مدیون همین فاصله است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بیشترین درگیری کشورها با این نیروهای تروریستی در  اروپا،آسیای میانه و منطقه قفقاز خواهد بود این مناطق دچار داعش خواهند شد،تصریح کرد: اروپا مجبور است که این افراد را بپذیرد؛البته برخی کشورها قانونی وضع کردند که از یک سال تا 10 سال آنها را باید به زندان بیندازند و به نظر من هم این موضوع هم می‌تواند عاملی برای درگیری ها و مشکلات پیش روی اروپا باشد.

به گزارش خانه ملت؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیام هایی در شبکه اجتماعی خطاب به کشورهای اروپایی نوشت:آمریکا از بریتانیا، فرانسه، آلمان و دیگر متحدان اروپایی می خواهد بیش از هشتصد پیکارجوی داعش را که ما در سوریه دستگیر کردیم، تحویل بگیرند و برای محاکمه به دست عدالت بسپرند.

ترامپ در ادامه با طرح احتمال آزادسازی افراد دستگیر شده در صورت عدم بازگشت آنها به کشورشان و نیز احتمال نفوذ آنها به نقاط مختلف اروپا با لحنی تهدید آمیز ادامه داد: خلافت به سقوط کامل خود نزدیک شده و گزینه خوب دیگری وجود ندارد زیرا ما در نهایت مجبور خواهیم شد این افراد را آزاد کنیم./

خبرنگار:سلماز ابراهیم زاده

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet