هدر اصلی
1397/12/04 10:43:49
سرویس سیاسی
میرزایی:

ونزوئلا در حال گذار قدرت است

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی معتقد است ونزوئلا در حال گذار است و حالا این گذار خشونت آمیز است یا به صورت مسالمت آمیز بستگی به تصمیم مخالفین و هیئت حاکمه یعنی مادورو دارد.
ونزوئلا در حال گذار قدرت است رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی معتقد است ونزوئلا در حال گذار است و حالا این گذار خشونت آمیز است یا به صورت مسالمت آمیز بستگی به تصمیم مخالفین و هیئت حاکمه یعنی مادورو دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg ونزوئلا,در,حال,گذار,قدرت,است Icana

جلال میرزایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن  اشاره به تهدید ارتش ونزوئلا توسط ترامپ گفت:آمریکایی ها تحولات و تغییرات در ونزوئلا را براساس قوانین و قواعد خودشان مدیریت می کنند.

عضوکمیسیون انرژی مجلس ادامه داد:آمریکایی ها در دوره‌ای فشار اقتصادی را در ونزوئلا زیاد کردند ؛فشار اقتصادی باعث نارضایتی اجتماعی شده و پایگاه اجتماعی مادورو به شدت ضعیف شده وطرفدارانش کاهش پیدا کرده است.

 

ونزوئلا

 

وی با اشاره به پیوستن یکی از فرماندهان ارتش ونزوئلا به اپوزوسیون مطرح کرد:نخبگان حاکم بر ونزوئلا  یکی از آنها ارتش و دیگری سیاسیون هستند دچار اختلاف شده‌اند؛ چند روز پیش یکی از فرماندهان ارتش به مخالفین پیوسته است؛ به نظر می رسد که این روند خروج بعضی از نخبگان حاکم از دولت مادورو و پیوستن آنها به اپوزیسیون ادامه پیدا کند؛ تا این که مادورو از قدرت به نوعی کناره گیری کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براین موضوع که در جاهایی که فشار زیاد است به خصوص در بعضی کشورها که دولت پایگاه اجتماعی مناسبی ندارند،با دادن امتیازات به رهبر حاکم آن را وادار به کناره گیری از قدرت می کنند،به دولت زیمباوه اشاره کرد و افزود:در زیمباوه اول انشقاقی در بین هیئت حاکمه ایجاد کردند و بعد از آن با حمایتی که از اپوزیسیون کردند؛ انتخابات و حکومت قانونی را زیر سوال بردند ،سپس با دادن امتیازات به رهبر حاکم ،آن را وادار کردند که در مقابل گرفتن یکسری تضمین ها در مورد خود و خانواده ها و برخی اطرافیانش از قدرت کنار بکشد.حقوق مادام العمر ،مصادره نکردن اموال و تحت تعقیب قضایی قرار نگرفتن هم از جمله این امتیازات بود.

میرزایی ادامه داد:به نظرم الان در ونزوئلا شرایط به این سمت و سو می رود،مصالحه ای در ونزوئلا انجام شود و مادورو در سکوت کنار برود.اولویت آمریکا در واقع تغییر حکومت و کنار گذاشته شدن مادورو و کمک به اپوزوسیون است.

نماینده مردم ایلام،ایوان و چرداول درمجلس با اشاره به تلاش ترامپ برای بهم ریختن اوضاع ونزوئلا،مطرح کرد:دولت مادورو در ونزوئلا ،در تقابل با آمریکا بود و در مقابل آمریکا می ایستاد و آمریکا،کشوری را که در آمریکای لاتین و در حیاط خلوت آمریکا باشد و بخواهد سرستیز با آمریکا داشته باشد و به سمت و سویی برود که بخواهد تهدیدی علیه منافع  آمریکا باشد ،برنمی‌تابند و نمی پذیرد و بنابراین می‌بینیم که کم کم  فشارها را روی مردم بیشتر می کند و الان تحولات ونزوئلا بین‌المللی شده است.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه ونزوئلا در حال گذار است،تصریح کرد:الان شرایطی است که ونزوئلا در حال گذار قدرت است و حالا این گذار خشونت آمیز است یا به صورت مسالمت آمیز ،بستگی به تصمیم مخالفین و هیئت حاکمه یعنی مادورو دارد.البته عوامل خارجی عمدتا به دنبال فشار بر روی مادورو برای دست کشیدن از قدرت و موافقت با انتقال قدرت به صورت مسالمت آمیز هستند./

خبرنگار:سلماز ابراهیم زاده

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet