خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/12/02 12:08:00
سرویس اجتماعی
قنبری:

برخورد با دستفروشان مترو در دستورکار شهرداری قرار دارد

مشاور پارلمانی شهرداری تهران، از برنامه‌ریزی شهرداری برای برخورد با دستفروشان مترو خبر داد و تاکیدکردکه این اقدام به‌منظور ممانعت از بروز مزاحمت برای تردد شهروندان و حمایت از حقوق مغازه‌داران صورت خواهد گرفت.
برخورد با دستفروشان مترو در دستورکار شهرداری قرار دارد مشاور پارلمانی شهرداری تهران، از برنامه‌ریزی شهرداری برای برخورد با دستفروشان مترو خبر داد و تاکیدکردکه این اقدام به‌منظور ممانعت از بروز مزاحمت برای تردد شهروندان و حمایت از حقوق مغازه‌داران صورت خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101263748618.jpg برخورد,با,دستفروشان,مترو,در,دستورکار,شهرداری,قرار,دارد Icana

 داریوش قنبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد نحوه ساماندهی دستفروشان مترو توسط شهرداری، گفت: ساماندهی دستفروشان مترو موضوع پیچیده‌ای است از این لحاظ که اگر شهرداری با آنها برخورد کند، انتقاداتی را به همراه خواهد داشت و چنانچه اقدامی هم در این جهت انجام نشود، بخشی از مردم به ایجاد مزاحمت توسط دستفروشان که مانع از تسهیل تردد آنها توسط مترو می‌شوند، اعتراض می‌کنند.

اغلب اجناس عرضه‌شده توسط دستفروشان مترو غیراستاندارد هستند

مشاور پارلمانی شهردار تهران، ادامه داد: هیچ تردیدی وجود ندارد که باید با دستفروشان مترو برخورد شود، چرا که نمی‌توان از مزاحمتی که برای شهروندان ایجاد می‌کنند، چشم‌ پوشی کرد، ضمن اینکه اغلب اجناسی که توسط این افراد در متروها عرضه می‌شود غیراستاندارد هستند.

وی تصریح کرد: حمایت از حقوق مغازه‌داران که مالیات و عوارض پرداخت می‌کنند از دیگر عللی است که باید با دستفروشان برخورد شود، چرا که دستفروشی باعث کاهش فروش آنها می‌شوند و این قشر را با مشکل مواجه می‌سازند.

گسترش دستفروشی با وضعیت اقتصادی کشور ارتباط دارد

قنبری خاطرنشان کرد: البته شرایط اقتصادی کشور هم به گونه‌ای است که نمی‌توان با دستفروشان برخوردهای چکشی داشت، چرا که گسترش پدیده دستفروشی با وضعیت اقتصادی کشور ارتباط دارد به همین دلیل شهرداری تا حدودی با آنها مدارا می‌کند.

برچیده شدن بساط دستفروشی از اهداف شهرداری است

وی یادآور شد: هدف شهرداری این است که ضمن اینکه بساط دستفروشی برچیده شود به دنبال راهکاری باشد که ناچار به اعمال برخوردهای خشن نشود، اما در کل برخورد با دستفروشان در دستورکار شهرداری قرار دارد، کما اینکه موضوع ساماندهی آنها در جلسات مختلف شورای معاونین مطرح شده و به این نکته تاکید شده که باید دستفروشان برخورد شود، اما این اقدام باید در قالب رفتاری انسانی صورت بگیرد.

قنبری افزود: یکی از راه‌هایی که شهرداری برای ساماندهی دستفروشان در نظر دارد ایجاد بازارچه‌هایی است که در فضاهای خالی مختص به شهرداری ایجاد شود، اما واقعیت این است که تجربه ثابت کرده در جاهایی که بازارچه هم ایجادشده، باز هم پدیده دستفروشی از رونق نیفتاده است، ضمن اینکه امکانات شهرداری به اندازه‌ای نیست که بتواند در کوتاه مدت به راحتی خیل عظیم دستفروشان را با این روش ساماندهی کند.

مشاور پارلمانی شهردار تهران، تاکید کرد: ناگفته نماند که امروزه پدیده دستفروشی در تمام دنیا به نوعی رواج دارد و در برخی کشورهای اروپایی نیز قوانینی را برای نحوه برخورد با دستفروشان در نظر گرفته‌اند که به نوعی متوجه افرادی است که از آنها خرید می‌کنند، کما اینکه در ایتالیا اگر فردی از دستفروشان خرید کند، جریمه می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet