هدر موبایل
1397/12/01 14:49:40
سرویس اقتصادی
داداشی مطرح کرد:

حمایت مجلس از دولت برای تعدیل نرخ ارز

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: در مجلس نیز به دولت کمک خواهیم کرد تا جلوی روند افزایشی قیمت دلار را بگیرد.
حمایت مجلس از دولت برای تعدیل نرخ ارز عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس تاکید کرد: در مجلس نیز به دولت کمک خواهیم کرد تا جلوی روند افزایشی قیمت دلار را بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108868282711.jpg حمایت,مجلس,از,دولت,برای,تعدیل,نرخ,ارز Icana

ولی داداشی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند افزایش نرخ دلار در هفته جاری گفت: افزایش نرخ دلار در روزهای اخیر ربطی به لوایح  مطروحه در مجمع تشخیص مصلحت نظام ندارد به نظر بنده این فشارها هر روز از طرف آمریکا به بازار اقتصادی ایران وارد می شود.

می خواهند اقتصاد ایران را زمین گیر کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس ادامه داد: از سوی دیگر شاهد هستیم که برخی از کشورهای اروپایی نیز با آمریکا همراه شدند، در گذشته پیش بینی کرده بودیم که اروپایی ها در تنگنا از آمریکای حمایت خواهند کرد، آنها هر روز با کشورهای مختلف و همسایه ایران رایزنی می‌کنند تا نرخ ارز را در کشور بالا ببرند در واقع آنها می خواهند اقتصاد ایران را زمین‌گیر کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس دهم شورای اسلامی  با بیان اینکه تصویب لایحه پالرمو نیز تاثیری بر اقتصاد کشور ندارد، بیان داشت: حتی اگر این لایحه تصویب شود، آمریکا هر روز بهانه می‌تراشد. ما در جنگ اقتصادی هستیم و طرف مقابل از آن کوتاه نمی آید.

وی اظهار داشت: به نظر من دولت باید تدابیر لازم را اتخاذ کنند، در این بین باید مرزها برای بازرگانان و صادرکنندگان به صورت آزاد باشد تا آنها بتوانند ارز را وارد کشور کنند، بنابراین دولت نباید در این زمینه ممانعتی ایجاد کند.

لزوم اتخاذ تدابیر خاص برای بانک مرکزی و دستگاه های اقتصادی

داداشی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه دولت باید با تدابیری برای بانک مرکزی و دستگاه های مرتبط اقتصادی مانع از رکود در بازار ارز شود، گفت: در حالی شاهد افزایش نرخ دلار هستیم که هفته گذشته رئیس بانک مرکزی از کاهش نرخ ارز خبر داده بود، مباحث روانی عامل این روند افزایش است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: صدای دستگاه های تبلیغاتی غربی ها بلندتر از صدای دستگاه های تبلیغاتی کشور است از این رو دولت باید در حوزه رسانه ای کار قوی انجام دهد تا بار منفی رسانه های غربی و دشمنان جمهوری اسلامی ایران خنثی شود.

همراهی مجلس با دولت

وی اظهار داشت: ماه های پایانی سال بازه زمانی مهمی است و امیدواریم دولت بتواند بازار را مدیریت کند ما در مجلس نیز به دولت کمک خواهیم کرد تا جلوی روند افزایشی قیمت دلار را بگیرد، برای این کار می توان در لایحه بودجه سال 98 با تصویب تبصره هایی دولت را همراهی کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: ما دولت خود را در مقابل آمریکا و اروپایی ها قطعا تنها نخواهیم گذاشت و پشتیبان معنوی دولت هستیم تا بتواند به مردم خدمت کند.

بیشتر بخوانید:

بانک مرکزی نوسانات بازار ارز را مهار کرد

 

کاهش نرخ دلار آزاد تا نیمایی شدن ادامه می یابد/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet