هدر موبایل
1397/12/01 12:21:26
سرویس استان ها
خسته بند:

۸۵۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی اختصاص یافت/ گروه معرفی شده برای احیای تالاب انزلی مورد تائید نیست

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با اشاره به اختصاص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیاء تالاب انزلی گفت:‌ ۱۰ درصد از این مبلغ قرار است امسال برای اجرای پروژه احیاء تالاب تخصیص پیدا کند
۸۵۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی اختصاص یافت/ گروه معرفی شده برای احیای تالاب انزلی مورد تائید نیست نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با اشاره به اختصاص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیاء تالاب انزلی گفت:‌ ۱۰ درصد از این مبلغ قرار است امسال برای اجرای پروژه احیاء تالاب تخصیص پیدا کند https://cdn.icana.ir/d/019/64367.jpg ۸۵۰,میلیارد,تومان,برای,احیای,تالاب,انزلی,اختصاص,یافت/,گروه,معرفی,شده,برای,احیای,تالاب,انزلی,مورد,تائید,نیست Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت حسن خسته‌بند نماینده انزلی اظهار داشت: در سفری که دکترنوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به بندرانزلی داشتند ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های احیاء تالاب بین‌المللی انزلی با استفاده از فناوری نانو اختصاص پیدا کرد.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس پرداخت ۱۰ درصد از اعتبارات طرح احیاء تالاب به سازمان حفاظت محیط‌ زیست را مورد اشاره قرار داد و افزود: سازمان برنامه و بودجه پرداخت ۸۵ میلیارد تومان اعتبار در فاز نخست اجرای پروژه را پذیرفته اما اینکه دقیقاً چقدر از این مبلغ تخصیص پیدا می‌کند در هاله‌ای از ابهام است.
عضو کمیسیون عمران مجلس اعتباراتی که مورد تصویب قرار می‌گیرد با میزان اعتباری که تخصیص پیدا می‌کند را در سیستم اداری کشورمان دو مقوله جدا از هم خواند و عنوان کرد: امیدواریم تعهدات سازمان برنامه و بودجه عملیاتی شود تا روند اجرای پروژه‌های احیاء تالاب انزلی سرعت بگیرد.
خسته‌بند در مورد گروهی که با حمایت‌های سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان مجری طرح احیاء تالاب انزلی معرفی شده‌اند نیز تصریح کرد: این گروه تحقیقاتی طبق نتایج مطالعات و آزمایشات انجام شده‌ معتقدند با علم نانو می‌توان بستر تالاب را لجن‌زدایی و به مقدار قابل توجهی به عمق آن اضافه کرد.
وی انجام مطالعات آزمایشگاهی در مقیاس بسیار کوچک‌تر و مشخص نبودن اثرات زیست محیطی را از جمله ایرادات جدی طرح مذکور اعلام کرد و بیان داشت: با توجه به حساسیت موضوع از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار داریم در اجرای این پروژه دقت بیشتری داشته باشد و تمام جوانب امر را در نظر بگیرد.
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس عدم به رسمیت شناختن تیم تحقیقاتی مورد حمایت سازمان حفاظت محیط زیست توسط ستاد نانو کشور را موضوعی بسیار نگران کننده دانست و گفت: طبق آخرین رایزنی‌ها ستاد نانو گروهی که برای اجرای پروژه‌های احیاء تالاب انزلی معرفی شده را به رسمیت نمی‌شناسد.
عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه این گروه تحقیقاتی قبل از ورود به تالاب و اجرای عملیات باید مجوزات لازم را از ستاد نانو کشور اخذ کند ابراز داشت: با توجه به اینکه قرار است پروژه احیاء به شیوه نانو توسط تیم تحقیقاتی انجام شود قبل از اجرا تمام تبعات آن باید مورد بررسی قرار گیرد.
خسته‌بند جلوگیری از بروز اثرات مخرب جبران‌ناپذیر در تالاب بین‌المللی انزلی تحت لوای اجرای پروژه نجات تالاب را خواستار شد و اظهار داشت: عملیاتی شدن پروژه احیاء تالاب بین‌المللی انزلی قبل از هر اقدامی ابتدا باید در کمیته‌ای که به همین منظور در استانداری گیلان تشکیل شده است مصوب شود.
وی با تأکید بر اینکه محیط زیست نمی‌تواند در مسیر اجرای پروژه لجن‌زدایی از بستر تالاب انزلی به طور همزمان به عنوان کارفرما،‌ پیمانکار و ناظر طرح عمل کند عنوان کرد: این موضوع نیز یکی دیگر از ملاحظات و نواقص پروژه احیاء تالاب انزلی است که با چهارچوب‌ها و ضوابط قانونی فاصله دارد.
خسته‌بند تأیید طرح مذکور توسط‌ کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست را کافی ندانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح احیاء تالاب انزلی قرار است توسط یک تیم تحقیقاتی و با استفاده از علم نانو انجام شود تأیید رسمی فعالیت این گروه از جانب ستاد نانو کشور بسیار ضروری است.
 
انتهای پیام/
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet