آغاز هفته وحدت
1397/12/02 09:35:43
سرویس فرهنگی
کوسه غراوی:

برخی کمبودها به دلیل عدم مدیریت منابع است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پرت‌های مبالغی که در کشور شاهد هستیم ناشی از عدم بهینه مدیریت بوده که می‌توانست از بسیاری از کمبودها در شرایط تحریم جلوگیری کند.
برخی کمبودها به دلیل عدم مدیریت منابع است عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پرت‌های مبالغی که در کشور شاهد هستیم ناشی از عدم بهینه مدیریت بوده که می‌توانست از بسیاری از کمبودها در شرایط تحریم جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106117478366.jpg برخی,کمبودها,به,دلیل,عدم,مدیریت,منابع,است Icana

شهرام کوسه‌غراوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: ذات اشرافی‌گری مورد سوال است، زندگی که تمام امکانات و ساختار را داشته و قناعت نیز در آن باشد، با کیفیت است. زمانی که 2 یا 3 دست لباس خوب دارم و می‌توانم از آن استفاده کنم چرا باید 20 دست لباس بگیرم. کیفیت باید در ساختارها و سبک زندگی لحاظ شود. کیفیتی که در همه زمینه‌ها به بهترین نحو از آن استفاده شود. زمانی که خانه‌ای 200 متری با کیفیت را می‌توان استفاده کرد دیگر به خانه 1500 متری چه نیازی است.

ساختارهای فرهنگی و آموزشی را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم و فرهنگ درست مصرف کردن و فرهنگی که بتواند ما را به آن اهدافی که داریم برساند را از طریق آموزش نهادینه کنیم

پرداختن به کمیت، سرمایه‌های ملی را زیرسوال می‌برد

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس با بیان اینکه در زندگی عادی، کیفیت بسیار مهم است، افزود: بسیاری از افراد به جای پرداختن به کیفیت، به کمیت می‌پردازند و کمیت اگر بیشتر باشد قطعا پرت انرژی و نگهداری آن نیز تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد و سرمایه‌های ملی نیز آسیب می‌بیند. کیفیت‌های زندگی می‌تواند در کل جامعه اثرگذار باشد تا اعتماد و امید در بطن جامعه لحاظ و به دیگران ساطع شود.

مدیریت منابع امنیت ایجاد می کند

وی در مورد اینکه سبک زندگی در شرایط بحران و تحریم چطور باید باشد تصریح کرد: مدیریت زندگی در همه شرایط مهمترین اصل است، این مسئله ارتباطی با تحریم ندارد اگر پول اضافی داریم که می‌توانیم آن را در جهت پیشبرد اهداف کشور هزینه کنیم، می‌تواند امنیت را در همه مسائل کشور ایجاد کند و پرت‌های مبالغی که در کشور شاهد هستیم ناشی از عدم بهینه مدیریت بوده که می‌توانسته از بسیاری از کمبودها در شرایط تحریم جلوگیری کند.

مدیریت منابع می‌تواند به امنیت پایدار در کشور کمک کند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ کشور اظهار داشت: در شرایط تحریم وضعیت کشور بسیار متفاوت‌تر و ویژه‌تر از زمان‌های دیگر است و این مدیریت منابع می‌تواند به امنیت پایدار در کشور کمک کند و بر بهبود کیفیت زندگی اثرگذار باشد.

ساختارهای فرهنگی و آموزشی را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم

کوسه غراوی در پاسخ به این سوال که نقش آموزش و پرورش و دولت در ترویج سبک زندگی اسلامی چیست، گفت: یک موضوعی که باید به آن پرداخته شود، موضوع فرهنگی است. ساختارهای فرهنگی و آموزشی را باید سرلوحه کار خود قرار دهیم، فرهنگ درست مصرف کردن، کیفی زندگی کردن و فرهنگی که بتواند ما را به اهدافی که داریم برساند را هم از طریق آموزش و هم از طریق رسانه می‌توان نهادینه کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: باید به فکر فرهنگ‌سازی درست از طریق آموزش در رسانه‌ها، فضای مجازی، سایت‌ها، مجلات و ... باشیم البته این موضوع یک همت جمعی نیاز دارد و همه مسئولان و مردم باید در کنار یکدیگر باشند؛ نباید حرف بزنیم اما در عمل به گونه دیگر اتفاق بیفتد.

وی در پاسخ به این سوال که سبک زندگی شما به عنوان یک نماینده چگونه است افزود: بنده سعی می‌کنم که به صورت کیفی زندگی کنم و به تحصیلات بسیار توجه کردم، حتی لباسی که می‌خرم تا زمانی که به پایان عمر مفیدش نرسد، عوض نمی‌کنم. هزینه‌هایی که در زندگی انجام می‌دهم هزینه‌هایست که واقعا مورد نیاز فرزندان است.

برنامه‌ریزی در بهبود کیفیت زندگی و نحوه پس‌انداز کردن تاثیر دارد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ادامه داد: زندگی باید برنامه‌ریزی داشته باشد چراکه این برنامه‌ریزی در بهبود کیفیت زندگی و نحوه پس‌انداز کردن تاثیر دارد. این موضوع در سطح کلان نیز تسری پیدا می‌کند زیرا زمانی که کیفی زندگی کنیم و هزینه‌ها را درست مدیریت و بر اساس درآمد انجام دهیم قطعا در جامعه نیز تسری پیدا می‌کند. اگر یک خودرویی داریم و می‌توانیم با آن به بهترین نحو زندگی کنیم شاید نیاز به مدل بالاتر از آن نباشد. بنده از یک قشر متوسط هستم و سعی کردم تا اینها را لحاظ کنم ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet