هدر موبایل
1388/07/08 14:27:00
سرویس کمیسیون ها
زمانی خبر داد

تصویب طرح حمایت از مصدومان شیمیایی در کمیته‌های تخصصی کمیسیون اجتماعی

**سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح شناسایی و حمایت از مصدومان شیمیایی مناطق مسکونی در کمیته‌های تخصصی این کمیسیون خبرداد.

"سید جواد زمانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: براساس طرح شناسایی و حمایت از مصدومان شیمیایی مناطق مسکونی کسانی که از لحاظ شیمیایی در هنگام بمباران شیمیایی در مناطق مسکونی قرار داشته‌اند با تصویب و اجرای این طرح در زمره جانبازان شیمیایی قرار می‌گیرند.

وی خاطر نشان کرد: به موجب طرح ارائه شده تمام افرادی که از بمب‌های شیمیایی آسیب دیده‌اند دولت موظف است حمایت‌های لازم را از آنها به عمل آورد.

نماینده مردم کنگاور در مجلس یادآور شد: دولت و کارشناسان مخالف این طرح نیستند  و دوستدار این هستند که هر چه سریع‌تر وضعیت افراد مورد شناسایی قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه به رغم گذشت بیش از بیست سال از جنگ تحمیلی هشت ساله بسیاری از افرادی که آسیب‌های جدی در اثر بمباران شیمیایی دیده‌اند هنوز در زمره جانبازان قرار نگرفته‌اند که با اجرای این طرح گام جدی در راستای کمک به این بزرگواران برداشته می‌شود.

مخبر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در صورت تصویب نهایی طرح مذکور افرادی که در اثر بمباران شیمیایی آسیب‌هایی را متحمل شده‌اند تحت حمایت دولت قرار می‌گیرند تا آزمایش لازم و اقدام‌های بعدی را در خصوص افراد به انجام برسانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet