هدر موبایل
1397/12/03 17:00:54
سرویس فرهنگی
وکیلی با اشاره به کیفیت برگزاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر مطرح کرد:

جلوگیری از زیرزمینی شدن موسیقی با رسمیت دادن به انواع مختلف موسیقی

عضو هیات رئیسه مجلس توجه به موسیقی در شئون مختلف ازجمله ابتکارات جشنواره موسیقی فجر دانست و گفت: جلوگیری از زیرزمینی شدن موسیقی با رسمیت دادن به ظرفیت‌های مختلف موسیقی امکانپذیر می‌شود.
جلوگیری از زیرزمینی شدن موسیقی با رسمیت دادن به انواع مختلف موسیقی عضو هیات رئیسه مجلس توجه به موسیقی در شئون مختلف ازجمله ابتکارات جشنواره موسیقی فجر دانست و گفت: جلوگیری از زیرزمینی شدن موسیقی با رسمیت دادن به ظرفیت‌های مختلف موسیقی امکانپذیر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105399021117.jpg جلوگیری,از,زیرزمینی,شدن,موسیقی,با,رسمیت,دادن,به,انواع,مختلف,موسیقی Icana
  1. محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل کم و کیف جشنواره موسیقی فجر سال جاری که درصد بالایی از رضایت‌مندی هنرمندان و مخاطبان را به همراه داشت، گفت: در شرایطی که مردم فشارهای سنگین معیشتی را تحمل کرده و عصبانیت بسیاری دارند یکی از اقداماتی که می‌تواند برای آن‌ها تفریح سالم و شاد به ارمغان آورد برگزاری جذاب و متفاوت جشنواره‌‌ها ازجمله جشنواره موسیقی با نگاهی آزادتر و ارائه انواع موسیقی همچون، کلاسیک، پاپ، سنتی، نواحی، خارجی و... است چراکه در این شرایط می‌توان در میان سلایق متفاوت هنری، هنرمندان و مخاطبان رضایمندی ایجاد کرد.

در شرایطی که مردم فشارهای سنگین معیشتی را تحمل کرده و عصبانیت بسیاری دارند یکی از اقداماتی که می‌تواند برای آن‌ها تفریح سالم و شاد به ارمغان آورد برگزاری جذاب و متفاوت جشنواره‌‌ها ازجمله جشنواره موسیقی با نگاهی آزادتر است

توجه به موسیقی در شئون مختلف ازجمله ابتکارات جشنواره موسیقی فجر

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر که به تازگی به پایان رسیده است ابتکارات متفاوت و جذابی نسبت به گذشته دیده شد، افزود: تنوع موسیقی و توجه به موسیقی در شئون مختلف ازجمله این ابتکارات قابل‌دفاع به شمار می‌آیند.

جلوگیری از زیرزمینی شدن موسیقی با رسمیت دادن به ظرفیت‌های مختلف موسیقی

وکیلی با اعتقاد به اینکه این جشنواره ظرفیت موسیقی ایرانی را در چارچوب قوانین موجود و فرهنگ کنونی به رخ کشید، ادامه داد: هرچه بیشتر به ظرفیت‌های مختلف موسیقی رسمیت داده شود از زیرزمینی شدن این هنر جلوگیری خواهد شد.

نواختن موسیقی ایرانی توسط خارجی‌ها در جشنواره نشان از بکارگیری تدبیر در فضای هنری کشور

این عضو هیات رئیسه مجلس نواختن موسیقی ایرانی توسط موزیسین‌های دیگر کشورها در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر را نشان از بکارگیری تدبیر در فضای هنری کشور دانست و اضافه کرد: مسئولان و هنرمندان باید مراقب باشند موسیقی شناسنامه‌دار را قربانی موسیقی‌هایی دیگر از ترس زیرزمینی شدن آن‌ها نکنند.

مسئولان با فیگور روشنفکری به سمت موسیقی زیرزمینی غش نکنند/توازن و تعادل در مدیریت موسیقی حفظ شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه گاهی مسئولان با فیگور روشنفکری به سمت موسیقی زیرزمینی غش کرده و موجب بی‌حرمتی و بی‌اعتنایی به موسیقی رسمی کشور می‌شود، تاکید کرد: اگر بنا به پیمودن درست مسیر است باید توازن و تعادل در مدیریت موسیقی حفظ شده و حرمت موسیقی ایرانی پاس داشته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet