ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/12/05 11:38:15
سرویس فرهنگی
"سبک زندگی"

دولتی‌ها باید هم‌ردیف مردم حرکت کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه با سوء مدیریت و فساد مالی که در کشور ایجاد شده، تضییع حقوق مردم را در پیش گرفتیم و در جامعه به گونه‌ای عمل کردیم که اوضاع اقتصادی را بر هم زدیم.
دولتی‌ها باید هم‌ردیف مردم حرکت کنند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه با سوء مدیریت و فساد مالی که در کشور ایجاد شده، تضییع حقوق مردم را در پیش گرفتیم و در جامعه به گونه‌ای عمل کردیم که اوضاع اقتصادی را بر هم زدیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105366948099.jpg دولتی‌ها,باید,هم‌ردیف,مردم,حرکت,کنند Icana

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی اسلامی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: مقام معظم رهبری 7 سال است که به  سبک زندگی اسلامی ایرانی دستور دادند و کارشناسان خبره و جوان نیز کلیات سبک زندگی اسلامی را  تدوین کردند و 3 ماه است که مقام معظم رهبری آن را  به مجلس، سه قوا، تشخیص مصلحت و مردم نیز ابلاغ کردند و روی سایت نیز قرار گرفته و 2 سال فرصت دارد تا همه این را بازبینی کنند و اگر ایرادی دارد برطرف شود و در نهایت مقام معظم رهبری جمع‌بندی را ابلاغ می‌کنند و در افق 1440 دیده شده است. در بحث‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ورود کرده و در بحث اقتصادی پیش‌بینی شده که ایران نفر پنجم خاورمیانه و آسیا و نفر هفتم در جهان باشد.

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری با داشتن سبک زندگی ایرانی اسلامی نیازی به وابستگی دیگران نخواهیم داشت

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس تصریح کرد: اگر سبک ایرانی اسلامی را که در این برنامه تدوین شده و به نظر و تصویب مقام معظم رهبری هم می‌رسد، دنبال کنیم به نتایج خوبی می‌رسیم. سال گذشته نیز ایشان در برخی از مسائلی که آقایان می‌خواستند مذاکره کنند و یا مصلحت ملی کشور را مطرح می‌کردند، ایشان می‌فرمودند که مصالح ملی ما باید 3 خصوصیت تمدن اسلامی ایرانی، روحیه انقلابی و اعتقاد اسلامی را داشته باشد که اگر اینها رعایت شود، یک سبک زندگی اسلامی ایرانی درستی خواهیم داشت و نیازی به وابستگی دیگران و یا نگران شبیخون دیگران نیستیم و این می‌تواند برای مردم بسیار مثمر ثمر باشد.

باید به استعدادها و منابع ملی تکیه کنیم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به این سوال که سبک زندگی اسلامی در شرایط بحران و تحریم چگونه باید باشد، تصریح کرد: در آموزه‌‌های دینی آمده که در شرایط سخت باید قناعت کرد و در عین حالی که قناعت می‌کنیم باید تلاش مضاعفی نیز داشته باشیم و از اسراف و تبذیر دوری کرد. در یک کلام، فرمایشات مقام معظم رهبری بر این تاکید دارد که به داشته‌های خود از جمله استعدادها و منابع ملی تکیه کنیم و بر اساس آنها پیش برویم.

دولتی‌ها باید هم‌ردیف با مردم حرکت کنند

وی با بیان اینکه دولت وظایفی دارد و نباید اجازه دهد مشکلات اقتصادی فشار مضاعف بر مردم وارد کند گفت: اگرچه که باید مردم نیز در این شرایط سخت اقتصادی قناعت کرده و از اسراف و تبذیر دوری کنند و تلاش مضاعف داشته باشند اما نقش دولت نیز بسیار مهم است. متاسفانه با سوء مدیریت و فساد مالی که در کشور ایجاد شده، تضییع حقوق مردم را در پیش گرفتیم و در جامعه به گونه‌ای عمل کردیم که اوضاع اقتصادی را بر هم زدیم. اینجا دیگر نمی‌توان به مردم گفت که الگوی مصرف را رعایت کنید چراکه این سرجای خود هست اما عمده مشکلات این است که دولتمردان فکر می‌کنند که بر اساس اقتصاد مقاومتی باید عمل کنند و از طرفی نیز باید جلوی فساد های مالی گرفته شود. دولتی‌ها باید هم ردیف مردم در زندگی و مصارف دولت حرکت کنند تا به نتایج خوبی برسیم.

آموزش و پرورش با آموزش صرفه جویی، سبک زندگی ایرانی اسلامی را ترویج دهند

ترکی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در ترویج سبک زندگی اسلامی اظهار داشت: هر کسی باید وظیفه خود را انجام دهند. باید اطلاع‌رسانی صورت گیرد و با آموزش صرفه‌جویی، سبک زندگی ایرانی اسلامی را ترویج دهند و برعکس نروند سند 2030 را که یک قسمتی از آن را انجام می‌دادند دنبال کنند. اگر بخواهیم تفکرات کشور را به جایی ببریم و ساماندهی کنیم، باید در ابتدا آموزش و پرورش را اصلاح کنیم. سوال اینجاست که با این آموزش و پرورش، این نظام و این دولت چطور می‌توان موفق شویم؟

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet