هدر موبایل
1397/12/01 17:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها

دولت در راه تحقق اقتصاد مقاومتی منسجم تر وارد عمل شود

دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی گفت: با اصلاح قانون استفاده ی حداکثری از ظرفیت های تولیدات داخلی دیگر دولت هیچ بهانه ای به منظور اجرای اقتصاد مقاومتی در بساط نخواهد داشت و موظف به اجرای آن است.
دولت در راه تحقق اقتصاد مقاومتی منسجم تر وارد عمل شود دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی گفت: با اصلاح قانون استفاده ی حداکثری از ظرفیت های تولیدات داخلی دیگر دولت هیچ بهانه ای به منظور اجرای اقتصاد مقاومتی در بساط نخواهد داشت و موظف به اجرای آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201801109895270256.jpg دولت,در,راه,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,منسجم,تر,وارد,عمل,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمهدی مقدسی دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی با شرکت پیرامون سیاست های ابلاغی حوزه اقتصاد مقاومتی اذعان کرد: با توجه به اینکه روح حاکم بر اقتصاد مقاومتی، توجه به ظرفیت های داخل است شرکت های دانش بنیان یکی از موارد مهم اقتصاد مقاومتی بود و لذا در سال های گذشته آنها را مورد توجه قرار دادیم.

وی اضافه کرد: برخی از شرکت های دانش بنیان موفق عمل کرده اند، اما انتظار ما این است که روند بهتری در پیش باشد.

مقدسی با اشاره به موضوع کنترل قاچاق کالا بیان داشت: پدیده شوم قاچاق موضوعی است که به روند اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی آسیب رسانده و می تواند صنایع داخلی را هم تحت تاثیر قرار دهد، لذا دولت ارقام قاچاق را تا حدی کاهش داده، اما حتی یک دلار باقی مانده از قاچاق نیز برای ما اضافه و مضر است بعبارت دیگر باید به روند مهار قاچاق شتاب ببخشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط بحرانی اقتصاد ایران هنر ما باید این باشد که از تهدید و تحریم یک فرصت بسازیم، بنابراین تنها راه تحقق این امر اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی است، البته ناگفته نماند مجلس شورای اسلامی اخیرا قانون استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی را مورد اصلاح قرار داده و بدین ترتیب راه تحقق اقتصاد مقاومتی بیش از پیش به روی ما گشوده شده است.

مقدسی اضافه کرد: بندهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی با شرایط کنونی کشورمان کاملا تطبیق دارد بطوریکه بدنبال حمایت از صنعت داخلی است و تمام نیروهای نخبه کشور و بخش های آن را در بر می گیرد، اما انتظار داریم تیم اقتصادی دولت در راه تحقق اقتصاد مقاومتی منسجم تر وارد عمل شده و از جزیره ای عمل کردن خود دست بردارد.

دبیر فراکسیون اقتصاد مقاومتی با تصریح اینکه در کنترل رقم قاچاق کارهایی صورت گرفته اما هنوز نابسامانی هایی دیده می شود، اذعان کرد: دولت باید از ظرفیت های داخل در بخش های مختلف بهره بگیرد زیرا هیچ مغایرتی بین بندهای ابلاغی و اسناد بالا دستی وجود ندارد.

وی در پاسخ به  این سوال که سهم دولت و مجلسیان در تحقق اقتصاد مقاومتی به چه میزان است؟ گفت: یک ماه پیش قانون استفاده ی حداکثری از ظرفیت تولیدات داخلی اصلاح شد و راه را به منظور حرکت رو به رشد هموار و فراهم کرده است، لذا به عقیده ی من در حال حاضر دولت هیچ بهانه قانونی به منظور تحقق بندهای ابلاغی نظام در حوزه ی اقتصاد مقاومتی ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: چنانچه دولت باز هم در حوزه قانون برای انجام کارها بهانه تراشی کند ما در مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی می کنیم و حاضریم هر نوع لایحه دو فوریتی را به منظور یاری دولت پیش برده و موانع را از میان برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet