خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/01/13 07:45:00
سرویس اجتماعی
بت کلیا:

نظارت مجلس بر حوزه شهری کارآمد نبود

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، با انتقاد از کارآمد نبودن طرح‌های ارائه شده در حوزه شهری، وجود این مشکل را ناشی از ضعف نظارت مجلس دانست.
نظارت مجلس بر حوزه شهری کارآمد نبود عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس، با انتقاد از کارآمد نبودن طرح‌های ارائه شده در حوزه شهری، وجود این مشکل را ناشی از ضعف نظارت مجلس دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201901107954643422.jpg نظارت,مجلس,بر,حوزه,شهری,کارآمد,نبود Icana

یوناتن بت کلیا درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت، در ارزیابی عملکرد مجلس از بُعد نظارتی در حوزه شهری، گفت: متاسفانه نظارت مجلس در تمام حوزه‌ها بسیار ضعیف بوده است و گام‌هایی که باید در این حوزه برمی‌داشت بسیار ناقص و بی‌نتیجه بود که این امر در حوزه شهری هم مشهود بوده است.

نماینده آشوریان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از بزرگترین اقداماتی که مجلس در حوزه نظارت انجام می‌دهد تحقیق و تفحص است، اما تاکنون مشاهده نشده که هیچ کدام از آنها نتیجه‌ای در بر داشته باشد، کما اینکه به مرحله قوه قضائیه که برسد، خروجی مشخصی ندارد که این امر، اثرگذاری مجلس را در حوزه‌های مختلف کاهش می‌دهد.

وی تصریح کرد: یکی از مسائلی که در مجلس اتفاق افتاده، این است که نمایندگان برای استیضاح وزیری یا سوال از مسئولان امضا جمع‌آوری می‌کنند، اما به طور ناگهانی تعداد امضاها کاهش می‌یابد که این موضوع از ارزش بُعد نظارتی مجلس می‌کاهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: وقتی مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده نکند، قطعا به ناامیدی مردم و ایجاد بدبینی در سطح جامعه منتهی خواهد شد، بنابراین باید هیات رئیسه مجلس در سال جدید در این رابطه تدبیری بیندیشد.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: متاسفانه این موضوع در مورد تمام پیشنهادات و طرح‌های ارائه شده در حوزه شهری هم مصداق داشته است، کما  اینکه بعد از مدت‌ها بررسی موضوعات مختلف در این حوزه که وقت زیادی از نشست‌های نمایندگان  هم به آن اختصاص داده میشد، به هیچ نتیجه قابل قبولی منتهی نشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet