هدر موبایل
1398/01/14 07:47:00
سرویس اجتماعی
بنیادی:

طرح تحول سلامت از زیرساخت های قوی برخوردار است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، از اجرای طرح تحول سلامت به عنوان اقدام اثرگذار حوزه سلامت به منظور کاهش هزینه‌ها در سال ۹۷ یاد کرد و تاکیدکردکه این طرح از زیرساخت‌های قوی برخوردار است.
طرح تحول سلامت از زیرساخت های قوی برخوردار است عضو کمیسیون بهداشت مجلس، از اجرای طرح تحول سلامت به عنوان اقدام اثرگذار حوزه سلامت به منظور کاهش هزینه‌ها در سال 97 یاد کرد و تاکیدکردکه این طرح از زیرساخت‌های قوی برخوردار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106633562598.jpg طرح,تحول,سلامت,از,زیرساخت,های,قوی,برخوردار,است Icana

بهروز بنیادی، در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت ، در ارزیابی عملکرد مسئولان حوزه سلامت در سال 97 گفت: دکتر قاضی‌زاده هاشمی از ابتدای دولت یازدهم یعنی از سال 93 در جهت اجرای طرح تحول سلامت به منظور کاهش هزینه‌های حوزه سلامت حرکت کرده و زیرساخت قوی را نیز برای آن طراحی کرد که در شرایط کنونی به ثمر رسیده است.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون زیرساخت‌های لازم برای اجرای پرونده الکترونیک سلامت، سیستم ارجاع، تکمیل خانه‌های بهداشت، مراکز جامع سلامت، کلینیک‌های ویژه، افزایش تخت‌های بیمارستانی، بهبودبخشی به کیفیت اورژانس کشور، ارائه خدمات به مادران باردار و بیماریابی با درایت دکتر قاضی‌زاده هاشمی و وقت و انرژی که برای تحقق این موارد گذاشته بود، تکمیل شده و آماده است که این سیستم‌ها ارتباط قوی با یکدیگر پیدا کنند.

وی تصریح کرد: توجه به این موارد در قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه نیز مورد تاکید قرار گرفته و مجلس و کمیسیون بهداشت هم به ریز روند اجرا و مسیری که برای آنها طراحی شده در جلسات متعدد با حضور وزیر یا معاونانش مورد بررسی قرار داده و گره‌هایی که وجود دارد یا تاخیرهایی که ایجاد شده را مورد ارزیابی قرار داده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: بحث اساسی که در سال97 پیوسته وجود داشت، تامین منابع مالی به ویژه برای بیمه سلامت بود، چرا که شاهد بدهی انباشته در این بخش بودیم و در نهایت با پیگیری‌هایی که از طریق مجلس انجام شد، بیمه سلامت توانست با یک تاخیر ناچیز بدهی‌های خود را پرداخت کند، کما اینکه بدهی‌های سال 96 خود را به طور کامل تسویه کرده است و در سال 97 هم با روند رضایت بخش‌تری نسبت به قبل به دانشگاه‌ها و بخش خصوصی خدمات ارائه می‌دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امیدواریم در سال 98 شاهد این باشیم که ارائه خدمات به مردم با کیفیت بالاتر صورت بگیرد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا تاثیری بر حوزه سلامت و ارائه خدمات به بیماران نداشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet