هدر موبایل
1398/01/09 08:56:00
سرویس اجتماعی
ترکی:

اتخاذ سیاست انقباضی برای اداره حوزه سلامت در سال 98

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: قرار است در سال ۹۸ در حوزه سلامت با توجه به هزینه‌ها سیاست‌های انقباضی اتخاذ شود.
اتخاذ سیاست انقباضی برای اداره حوزه سلامت در سال 98 عضو کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: قرار است در سال 98 در حوزه سلامت با توجه به هزینه‌ها سیاست‌های انقباضی اتخاذ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105366948099.jpg اتخاذ,سیاست,انقباضی,برای,اداره,حوزه,سلامت,در,سال,98 Icana

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در ارزیابی عملکرد کمیسیون متبوعش در سال 97، گفت: نظارت مجلس در سالی که گذشت را در تمام عرصه‌ها ضعیف می‌دانم، ضمن اینکه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان نیز از وظیفه عالی نظارتی خود در حوزه بهداشت و درمان رضایت ندارند، چرا که هر چند اقداماتی در این حوزه انجام شده و سفرهایی هم صورت گرفته است، اما تمام و کمال نبوده و نتیجه قابل قبولی را هم به همراه نداشته است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس دهم، ادامه داد: عملکرد وزارت بهداشت و درمان و ارائه خدمات به مردم در حوزه سلامت در سال 97 نسبت به سایر حوزه‌ها خوب بوده است، ضمن اینکه قرار است در سال 98 در حوزه سلامت با توجه به هزینه‌ها سیاست‌های انقباضی اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: البته به مسئولان حوزه سلامت توصیه می‌کنم که آنچنان سیاست‌ها را انقباضی نکنند که به یکباره از آن سوی بام بیافتند که در پی آن اقشار آسیب‌پذیر جامعه با مشکل مواجه شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ما راهنمای بالینی، سیستم ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت را تعریف می‌کنیم، اما باید در بخش هزینه‌های درمان هم به گونه‌ای مراقبت شود که به سمت و سویی حرکت نکنیم که نخواهیم به مردم خدمات ارائه دهیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در شرایط کنونی که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه شده باید هم مجلس و هم مسئولان حوزه سلامت به گونه ای برنامه ریزی کنند که بتوانیم در سال 98 پرداخت از جیب مردم را به حداقل برسانیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet