هدر موبایل
1398/01/06 08:47:00
سرویس اجتماعی
جمالی نوبندگانی:

راه سازمان نظام پزشکی برای پیگیری مسائل عمده پزشکی باز نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه راه سازمان نظام پزشکی برای پیگیری مسائل عمده پزشکی باز نیست بتواند از رئیس این سازمان خواست تا از طریق تعامل با مجلس و دولت، راه را برای گسترش دایره اختیاراتشان هموار کند.
راه سازمان نظام پزشکی برای پیگیری مسائل عمده پزشکی باز نیست این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه راه سازمان نظام پزشکی برای پیگیری مسائل عمده پزشکی باز نیست بتواند از رئیس این سازمان خواست تا از طریق تعامل با مجلس و دولت، راه را برای گسترش دایره اختیاراتشان هموار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103086516647.jpg راه,سازمان,نظام,پزشکی,برای,پیگیری,مسائل,عمده,پزشکی,باز,نیست Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی  در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به توصیه وزیر بهداشت به رئیس جدید سازمان نظام پزشکی مبنی بر ضرورت اصلاح و رفع کاستی‌های قانونی در حوزه‌های مختلف نظام سلامت، گفت: سازمان نظام پزشکی به عنوان یک نظام صنفی پزشکان مطرح است که احساس می‌کنیم آنچنان که باید و شاید همچون سایر نظام‌هایی که از اعضای خود دفاع می‌کنند به دلیل فضایی که علیه آن وجود دارد، نمی‌تواند به حمایت از جامعه پزشکی بپردازد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون سازمان نظام مهندسی به راحتی در دفاع از حقوق جامعه مهندسی حرف‌های خود را می‌زند و در تعیین دستمزدها و حتی مسائل قانونی این قشر هم دخالت دارد، اما سازمان نظام پزشکی پیرامون مباحثی که به ویژه در زمینه اقتصادی علیه پزشکان مطرح شده نیز اقدامی نکرده است.

اختیارات سازمان نظام پزشکی به پیگیری طرح ترافیک پزشکان محدود شده است

وی یادآورشد: راه سازمان نظام پزشکی برای پیگیری مسائل عمده پزشکی باز نیست و موانع بسیاری در مسیر فعالیت‌های آن قرار دارد، کما اینکه این سازمان یکبار هم مسئول تعیین تعرفه‌های پزشکی شد و گرچه مجوز مجلس شورای اسلامی را هم داشت، اما به سرعت این مسئولیت را از آن پس گرفتند.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: آنچه مسلم است سازمان نظام پزشکی به دلیل همین محدودیت‌هایی که وجود دارد از کارایی لازم برخوردار نیست و وظایف آن تنها به این محدود شده است که برای پزشکان طرح ترافیک بگیرد یا برخی مسائل رفاهی که شرکت‌ها اعلام می‌کنند را پیگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس جدید سازمان نظام پزشکی، تصریح کرد: امیدوارم دکتر ظفرقندی بتواند از طریق تعامل با مجلس شورای اسلامی و دولت، راه را برای گسترش دایره اختیارات سازمان نظام پزشکی بازتر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet