هدر اصلی
1398/01/12 10:31:00
سرویس اجتماعی
خضری:

اعتماد مردم بزرگترین سرمایه جامعه پزشکی است

نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اطمینان مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی محسوب می شود تاکید کرد که سازمان نظام پزشکی نباید اجازه دهد که این باور عمومی خدشه‌دار شود.
اعتماد مردم بزرگترین سرمایه جامعه پزشکی است نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اطمینان مردم بزرگترین سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی محسوب می شود تاکید کرد که سازمان نظام پزشکی نباید اجازه دهد که این باور عمومی خدشه‌دار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101115726104.jpg اعتماد,مردم,بزرگترین,سرمایه,جامعه,پزشکی,است Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد توصیه وزیر بهداشت به رئیس جدید سازمان نظام پزشکی مبنی بر ضرورت اصلاح رویه رسیدگی به شکایات گیرندگان خدمت و شنیدن به موقع صدای همکاران و اعضای جامعه پزشکی، گفت: سازمان نظام پزشکی قدیمی‌ترین تشکل علمی و صنفی در سطح کشور بوده و اساسنامه آن بر مبنای دفاع از حقوق بیمار و پزشک تدوین شده است نه پزشک و بیمار، به این معنا که بیماران اولی‌ از پزشکان هستند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در مواردی همچون رسیدگی به پرونده‌های مشابه پرونده عباس کیارستمی نباید یک جامعه خدوم، پر تلاش و نخبه کشور را فدای یک شخص کنیم، به همین دلیل وقتی قصوری از سوی یکی از پزشکان صورت گرفت باید با وی برخورد شود.

وی تصریح کرد: اصولا سازمان نظام پزشکی با این قبیل پرونده‌ها از طرف افکار عمومی محک زده می‌شود به همین دلیل باید مراقب باشد، چرا که پزشکان از جمله اقشاری هستند که از سطح بالایی از باور مردم برخوردار هستند و نباید اجازه بدهند که این باور عمومی خدشه‌دار شده یا فدای مصلحت اشخاص شود، چرا که سرمایه اجتماعی بزرگترین ثروت برای هر انجمن یا صنف محسوب می‌شود.

سازمان نظام پزشکی در رعایت حقوق بیماران نمره قبولی گرفته است

عضو اسبق شورایعالی نظام پزشکی کشور، یادآور شد: قطعا اگر رویه سازمان نظام پزشکی بر تقدم رعایت بیمار به پزشک باشد، نمره قبولی را گرفته و موفق عمل کرده است و چنانچه بر خلاف این باشد، سازمانی تلقی می‌شود که بیشتر مدافع حقوق پرشکان بوده تا اینکه از بیماران حمایت کرده باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: آنچه مسلم است سازمان نظام پزشکی باید نظارت دقیقی بر روند ارائه خدمت و رعایت حقوق بیماران داشته باشد، چرا که تا زمانی که بیماری وجود نداشته باشد قطعا پزشکی هم وجود نخواهد داشت، بنابراین جایگاه پزشکی توسط بیماران تعریف می‌شود و ارتقای آن هم در گروی این است که به حقوق بیماران توجه شود./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet