هدر موبایل
1397/12/05 16:03:27
سرویس فرهنگی
حسینی کیا:

معافیت زائران مراسم اربعین از پرداخت عوارض با استقبال مردم مواجه خواهد شد

نایب رییس فراکسیون حج مجلس اقدام مجلس در معافیت زائران مراسم اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور را اقدامی درست و سنجیده برشمرد.
معافیت زائران مراسم اربعین از پرداخت عوارض با استقبال مردم مواجه خواهد شد نایب رییس فراکسیون حج مجلس اقدام مجلس در معافیت زائران مراسم اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور را اقدامی درست و سنجیده برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810109253497194.jpg معافیت,زائران,مراسم,اربعین,از,پرداخت,عوارض,با,استقبال,مردم,مواجه,خواهد,شد Icana

سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مصوبه مجلس در خصوص معافیت زائرین مراسم اربعین حسینی از پرداخت عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه سال 98 کل کشور گفت: اصل در تصویب آن، اهمیت مراسم اربعین حسینی است که این مصوبه می تواند در با شکوه برگزار شدن مراسم اربعین حسینی کمک فراوانی کند.

نایب رییس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته در ایام دیگر سال، عوارض خروج از کشور از متقاضیان سفر به عتبات به همان شکلی که در قانون بودجه سال آینده خواهد آمد، اخذ خواهد شد.

جواد حسینی کیا

لغو روادید ایران و عراق بسیاری موانع سفرهای زیارتی را حل خواهد کرد

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس افزود: احکامی که در لایحه بودجه سنواتی تصویب می شود، مربوط به یک سال است واگر مبحث لغو روادید میان کشور ایران و کشور عراق صورت بگیرد، بسیاری از مشکلات و موانع موجود را درمورد سفرهای زیارتی برطرف می کند.

معافیت دائم از پرداخت عوارض خروج از کشور برای زایران عتبات برای دولت هزینه بر است

وی تصریح کرد: با توجه به این که دولت با کمبود منابع مواجه است و اگر برای سفرهای زیارتی معافیت دایم از پرداخت عوارض صورت بگیرد، برای دولت بسیار سنگین خواهد بود زیرا یک منبع درآمدی دولت از میان می رود و برای دولت هزینه بر خواهد بود.

نایب رییس فراکسیون حج و زیارت مجلس خاطرنشان کرد:  آنچه مسلم است، اهمیت مراسم اربعین حسینی است و با معافیتی که نمایندگان درخصوص زائران مراسم اربعین که ار مرزهای زمینی به زیارت عتبات می روند، سبب خواهد که این مراسم بااستقبال بیشتر مردم مواجه شده و بسیار با شکوه برگزار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet