هدر موبایل
1397/12/05 17:36:29
سرویس صحن
مطهری در پاسخ به اخطار نادری؛

موارد برداشت از صندوق توسعه براساس پیشنهادهای مجلس بوده است

نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار نادری گفت: موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی جهت برخی موارد، بنا به پیشنهاد مجلس بوده است در واقع مجلس موارد ضروری را فهرست کرده و ایشان موافقت کردند.
موارد برداشت از صندوق توسعه براساس پیشنهادهای مجلس بوده است نایب رئیس مجلس در پاسخ به اخطار نادری گفت: موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی جهت برخی موارد، بنا به پیشنهاد مجلس بوده است در واقع مجلس موارد ضروری را فهرست کرده و ایشان موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802105165941404.jpg موارد,برداشت,از,صندوق,توسعه,براساس,پیشنهادهای,مجلس,بوده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، شهاب نادری در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه، 5 اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 98 کل کشور، در اخطاری با استناد به اصل 3 بند 9 قانون اساسی، گفت: براساس پژوهش های مرکز پژوهش های مجلس سال گذشته در جریان بررسی لایحه بودجه سالانه 7 هزار و 300 پیشنهاد از سوی نمایندگان مطرح اما کمتر از 48 پیشنهاد مورد توجه قرار گرفت و صرفا 18 مورد مصوب شد لذا این رقم و نسبت 18 به 7 هزار و 300 به معنای وقت گیری و فرصت سوزی در مجلس است.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از پیشنهادات مذکور خلاف قانون و برخی با اسناد بالادستی مخالف بودند لذا از نمایندگان درخواست دارم پیشنهاداتی ندهند که صرفا 13 الی 14 رأی بیشتر ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ما امروز مشکلات بیشتری در مملکت داریم، افزود: براساس اصل 3 بند 9 قانون اساسی تبعیض ناروا در مصوبات لایحه بودجه 98 دیده می شود، این در حالی است که رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کردند، مقام معظم رهبری اجازه داده اند از صندوق توسعه ملی برای تامین آب و گاز روستاییان برداشت شود .برای عشایر نیز این اجازه داده  شود. 

نادری با تاکید بر اینکه امروز عشایر قشر ضعیف و گرفتاری هستند، اضافه کرد: متاسفانه چشمه های بسیاری خشک شده و باید با تانکر به عشایر آبرسانی شود، ضمن آنکه مشکلات عبور و مرور نیز دارند لذا چرا این مصوبه صرفا روستاییان را در نظر گرفته است اما عشایر نه.

وی همچنین تاکید کرد: مشکلات مردم جامعه بیشتر از آن چیزی است که ما امروز در بودجه ریزی پیگیری می کنیم.

بنابراین گزارش علی مطهری که نیابت مجلس را برعهده داشت در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: موافقت مقام معظم رهبری برای برداشت از صندوق توسعه ملی جهت برخی موارد، بنا به پیشنهاد مجلس بوده است در واقع مجلس موارد ضروری را فهرست کرده و ایشان موافقت کردند لذا این طور نبوده که مقام معظم رهبری شخصا این موارد را مشخص کرده باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet