ایام محرم 1398
1397/12/06 07:21:00
سرویس فرهنگی
بیرانوندی:

نوسازی مدارس در سال 98 باید در دستورکار جدی دولت قرار گیرد

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر لزوم قرار گرفتن نوسازی مدارس در سال ۹۸ باید در دستورکار جدی دولت تاکید کرد.
نوسازی مدارس در سال 98 باید در دستورکار جدی دولت قرار گیرد رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر لزوم قرار گرفتن نوسازی مدارس در سال 98 باید در دستورکار جدی دولت تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106689645378.jpg نوسازی,مدارس,در,سال,98,باید,در,دستورکار,جدی,دولت,قرار,گیرد Icana

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره مصوبه مجلس در خصوص نوسازی مدارس در بودجه سال 98 گفت: مجلس در برنامه پنج ساله ششم مصوب کرد که برای نوسازی مدارس سه میلیارد دلار تخصیص یابد که این مبلغ از صندوق ذخیره ارزی تامین شود که متاسفانه این مبلغ از صندوق ذخیره ارزی تامین نشد، چون این مبلغ در این صندوق وجود نداشت که مقرر شد که صندوق توسعه ملی این مبلغ را تامین کند.

محمد بیرانوندی

مبلغ پیش بینی شده برای نوسازی مدارس تامین نشد

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر  مبلغ 3 میلیارد دلار با قیمتی که دلار در کشور دارد، تامین شود، می تواند بسیاری از مشکلات مدارس را مرتفع کند؛ چراکه مبلغ قابل توجهی می شود اما متاسفانه تاکنون این امر محقق نشده است و در سال گذشته برای تحقق این امر از رهبری معظم انقلاب دستور گرفته شد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس افزود: اگر مبلغی که برای سال آینده در بودجه پیش بینی شده، محقق شود، می تواند بسیار کارگشا باشد؛ چراکه کار کارشناسی صورت گرفته ومدارسی که نیاز به نوسازی و بازسازی دارد رامی توان به سازی کرد.

اولویت بندی ها در آموزش و پرورش صورت گرفته است

وی بیان کرد: با توجه به اولویت بندی های صورت گرفته در کشور بالغ بر 30 درصد مدارس نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دارد و بالغ بر 20 درصد نیاز به بازسازی دارند و مابقی نیز نیازمند نوسازی جزیی هستند که با تامین بودجه مناسب می توان میزان قابل توجهی از مشکلات مدارس را مرتفع کرد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در سال های اخیر با مشکل تامین منابع مالی مواجه بوده و دولت باید برای این امر جدیت نشان داده تا با نوسازی مدارس مشکلاتی که در سال های اخیر گریبان گیر مدارس شده و باعث بوجود آمدن الام برای خانواده ها شده را به طور کامل مرتفع نمود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet