هدر موبایل
1397/12/06 00:20:01
سرویس فرهنگی
"سبک زندگی"

کسانی که به دنبال تجمل‌گرایی هستند، مسئولیت را کنار بگذارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر به سمت تجمل‌گرایی و رفاه‌طلبی برویم، از مردم غافل می‌شویم بنابراین اگر مسئولی به دنبال تجمل‌گرایی است مانعی ندارد اما دیگر هیچ مسئولیتی به ویژه مسئولیت سنگین را نپذیرد.
کسانی که به دنبال تجمل‌گرایی هستند، مسئولیت را کنار بگذارند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر به سمت تجمل‌گرایی و رفاه‌طلبی برویم، از مردم غافل می‌شویم بنابراین اگر مسئولی به دنبال تجمل‌گرایی است مانعی ندارد اما دیگر هیچ مسئولیتی به ویژه مسئولیت سنگین را نپذیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104355080190.jpg کسانی,که,به,دنبال,تجمل‌گرایی,هستند،,مسئولیت,را,کنار,بگذارند Icana

محمود بهمنی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی اسلامی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: این مطلب که اشرافی‌گری تبعات بسیاری دارد، کاملا درست است. باید انسان مسائلی را بچشد و در برخی شرایط قرار بگیرد تا احساسات و مشکلات افراد را درک کند. به یاد دارم زمانی به یک نخست وزیری گفتند که مردم نان برای خوردن ندارند، گفت بیسکوییت بخورند. این فرد مفهوم نان برای خوردن ندارند را نمی‌دانست. تاکیدات مقام معظم رهبری بسیار حساس است چراکه مردم مسئولان را می‌بینند.

باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم تا در بلند مدت بتوانیم دوام و قوام بهتری داشته باشیم

اگر به سمت تجمل‌گرایی برویم، از مردم غافل می‌شویم

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس با تاکید بر اینکه وقتی به سمت تجمل‌گرایی و رفاه‌طلبی برویم، از مردم غافل می‌شویم، ادامه داد: اگر مسئولی به دنبال تجمل‌گرایی رفت مانعی ندارد، برود اما دیگر هیچ مسئولیتی به ویژه مسئولیت‌های سنگین نپذیرد چراکه نمی‌تواند مردم را درک و احساس کند اما اگر خودش مانند مردم باشد، در تصمیم‌گیری‌ها می‌تواند مردم را درک کند و بهتر تصمیم بگیرد.

مسئولان از جنس مردم شوند تا درست تصمیم بگیرند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: پیشوایان دینی مثل حضرت علی (ع) نیز این‌گونه بودند یعنی از جنس مردم بودند بنابراین این شیوه می‌تواند تاثیر به‌سزایی در تصمیم گیری‌ها داشته باشد.

لزوم پرهیز از اسراف و تبذیر

وی در مورد اینکه سبک زندگی در شرایط بحران و تحریم چطور باید باشد، تصریح کرد: باید جنگ اقتصادی و تحریم را بپذیریم بنابراین باید از اسراف و تبذیر پرهیز کنیم. منظور این نیست که هرگز مصرف نکنیم بلکه درست مصرف کردن و پرهیز از اسراف را ملاک قرار دهیم. باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم تا بتوانیم در بلند مدت، دوام و قوام بهتری داشته باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که سبک زندگی شما به عنوان نماینده مردم چگونه است خاطرنشان کرد: سبک زندگی بنده متعادل است. بنده 47 سال است که در دولت کار می‌کنم و همیشه به همین سبکی بوده که هست یعنی بیشتر از آن نتوانستیم درآمد داشته باشیم که بخواهم غیر متعادل رفتار کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet