خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/12/06 10:42:19
سرویس فرهنگی
آزادی خواه مطرح کرد:

دربرنامه پنج ساله هفتم توسعه، معافیت دائم برای زائران عتبات پیشنهاد خواهد شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بااشاره به مصوبه مجلس در خصوص معافیت زائران مراسم اربعین از پرداخت عوارض گفت: دربرنامه پنج ساله هفتم توسعه معافیت دایم برای زائران عتبات پیشنهاد خواهد شد.
دربرنامه پنج ساله هفتم توسعه، معافیت دائم برای زائران عتبات پیشنهاد خواهد شد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بااشاره به مصوبه مجلس در خصوص معافیت زائران مراسم اربعین از پرداخت عوارض گفت: دربرنامه پنج ساله هفتم توسعه معافیت دایم برای زائران عتبات پیشنهاد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807102848174472.jpg دربرنامه,پنج,ساله,هفتم,توسعه،,معافیت,دائم,برای,زائران,عتبات,پیشنهاد,خواهد,شد Icana

احد آزادی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص معافیت زائرین مراسم اربعین حسینی از پرداخت عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه سال 98 کل کشور گفت: احکامی که در بودجه تصویب می شود برای یک سال قابلیت اجرایی دارد و مصوبه مجلس در خصوص معافیت زائران عتبات عالیات از پرداخت عوارض خروج از کشور که یک مرتبه به زیارت می روند، اقدام شایسته ای بود.

معافیت از پرداخت عوارض برای زائران اربعین محدوده زمانی دارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: البته برای زائران عتبات عالیات که قصد حضور در مراسم پیاده روی اربعین را داشته و از طریق مرز زمینی قصد حضور در این مراسم جهانی را دارند، مجلس تصمیم گرفت که زائران را مشمول معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور، در تاریخ معین شده در قانون، کند که این اقدام می تواند سبب حضور پرشور مردم در این مراسم باشد.

احد آزادیخواه

نماینده مردم ملایر در مجلس ادامه داد: نمایندگان مجلس برای زائران عتبات عالیات مایل هستند که معافیت دایم از پرداخت عوارض خروج از کشور صورت بگیرد، اما با توجه به اینکه این معافیت، باعث کاهش درآمدهای دولت می شود و با توجه به کمبود منابع دولت، باید این اتفاق به صورت دقیق و کارشناسی شده صورت بگیرد.

وی افزود: در برنامه پنج ساله ششم باید معافیت دایم از پرداخت عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات عالیات صورت می گرفت اما به دلیل اینکه تنوانستیم این مورد را در قانون پنج ساله ششم بگنجانیم، هرساله در برنامه بودجه این ماده گنجانده می شود و معافیت دائم تنها برای زائران مراسم اربعین تنها در تاریخ های یاد شده در قانون میسر است و خارج از محدوده زمانی، تنها یک مرتبه معافیت وجود دارد.

قشر متوسط غالبا سالانه یک مرتبه به زیارت عتبات مشرف می شوند

آزادی خواه بیان کرد: قشر متوسط به پایین در جامعه سالانه یک مرتبه به زیارت عتبات می روند و تلاش بر این شده که یک مرتبه معافیت صورت گیرد و اگر فردی با خانواده ای قصد سفر بیش از یک مرتبه به عتبات عالیات را دارد باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای برنامه پنج ساله هفتم تلاش خواهد که برای ترغیب خانوادهها به زیارت عتبات عالیات معافیت دایم از پرداخت عوارض خروج از کشور اعمال شود و بنده به طور قطع یکی از پیشنهاد دهنده ها و پیگیری کنندگان این موضوع خواهم بود تا به نتیجه مطلوب برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet