هدر موبایل
1397/12/06 10:59:29
سرویس صحن
/بررسی جزئیات بودجه98/

دولت مکلف به تعیین حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دولتی شد

نمایندگان مجلس در خانه ملت دولت را مکلف کردند حداکثر ظرف مدت یک ماه از زمان ابلاغ قانون بودجه ۹۸ حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دولتی را تعیین کنند.
دولت مکلف به تعیین حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دولتی شد نمایندگان مجلس در خانه ملت دولت را مکلف کردند حداکثر ظرف مدت یک ماه از زمان ابلاغ قانون بودجه 98 حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های دولتی را تعیین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612103265121449.jpg دولت,مکلف,به,تعیین,حقوق,و,مزایای,مدیران,عامل,و,اعضای,هیئت,مدیره,شرکت‌های,دولتی,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 6 اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 98 کل کشور، با جزء (6) بند الحاقی (5) تبصره (2) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در جزء (6) بند الحاقی (5) تبصره (2) آمده است: دولت مکلف است حداکثر ظرف مدت یک­ماه از زمان ابلاغ این قانون نسبت به تعیین، ابلاغ و اعلام حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضاء هیأت مدیره موظف و غیرموظف شرکت‌های دولتی و وابسته به نهادهای عمومی در سه سطح کوچک، متوسط و بزرگ اقدام نماید و کلیه شرکت‌های مشمول موظفند حقوق و مزایای مصوب را از ابتدای سال 1398 مطابق آن پرداخت نماید. تخلف از این بند در حکم تصرف در اموال عمومی است.

آیین‌نامه اجرائی این بند توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری وزارتخانه‌های نفت و نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می­شود و به تصویب هیأت وزیران می­رسد.

همچنین در ادامه بخش هزینه‌ای تبصره 2 لایحه بودجه 98 مورد رأی‌گیری قرار گرفت که نمایندگان با اجزای 1 تا6 آن با 137 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 202 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است اجزای (7) و (8) به دلیل آن که در لایحه بودجه 98 چاپ نشده بود برای بررسی مجدد در کمیسیون مراعا ماند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet