هدر موبایل
1397/12/06 11:16:57
سرویس اقتصادی
لاهوتی:

احتمال زیان خریداران دلار وجود دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مردم ارز خریداری نکنید، شرایط به گونه است که احتمال دارد نرخ دلار در چند ماه آینده کاهش پیدا کند.
احتمال زیان خریداران دلار وجود دارد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مردم ارز خریداری نکنید، شرایط به گونه است که احتمال دارد نرخ دلار در چند ماه آینده کاهش پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101924270890.jpg احتمال,زیان,خریداران,دلار,وجود,دارد Icana

مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تشکیل مجدد صف های خرید دلار در پی افزایش قیمت ارز، گفت: در چند ماه گذشته نوسانان های شدید را در بازار ارز تجربه کردیم و دیدیم بسیاری از افرادی که سرمایه های خود را در بازار ارز برده بودند، متضرر شدند و سوداگران برنده بازار بودند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به علت افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته، بیان داشت: عده ای از فضای روانی جامعه سوءاستفاده می کنند این در حالی است که ارز خرید و فروشی نمی شود و صرفا نرخ بازار به دلیل فضای روانی جامعه افزایش پیدا می کنند، از این رو به مردم توصیه می کنیم به فضای روانی توجه نداشته باشند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه مردم پول های خود را به بازار ارز نبرند، عنوان کرد: نرخ واقعی حدود دلار 7 تا 8 هزار تومان و براساس ارزش ارز نیمایی است، افزایش نرخ دلار کاذب بوده و در آینده با واقعی شدن مردم متضرر می شوند بنابراین مردم مراقب باشند گرفتار این فضا نشوند.

دلار ارز

 

وی در باره احتمال کاهش قیمت دلار در آینده، گفت: شرایط به گونه ای است که احتمال کاهش نرخ ارز وجود دارد اما افزایش نرخ ارز ممکن نیست.

گرفتاری جدید کشور این است که مردم نقدینگی خود را با این فکر که در آینده سود خواهند کرد به بازار ارز برده اند و دلار را جمع آوری کرده اند.

لاهوتی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه مردم در صورت نیاز ارز خریداری کنند، افزود: گرفتاری جدید کشور این است که مردم نقدینگی خود را با این فکر که در آینده سود خواهند کرد به بازار ارز برده اند و دلار را جمع آوری کرده اند.

این نماینده مجلس گفت: مردم با این نیت ارز خریداری نکنند چرا که به تقویت نرخ دلار کمک می کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از سوی دیگر مردم بدانند در صورت خرید ارز ممکن است در ماه های آینده متضرر می شوند چرا که قیمت واقعی دلار به اندازه  ارز نمایی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet