هدر موبایل
1397/12/06 10:50:00
سرویس فرهنگی
حجازی:

ارتباط دوستانه سازمان‌ها و هنرمندان ساختار فرهنگی جامعه را شاداب می‌کند

مدیر تجلی اراده ملی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: هرچه ارتباط سازمان‌ها با هنرمندان دوستانه‌تر و پایدارتر باشد، جامعه به لحاظ ساختار فرهنگی غنی تر و شاداب تر خواهد بود.
ارتباط دوستانه سازمان‌ها و هنرمندان ساختار فرهنگی جامعه را شاداب می‌کند مدیر تجلی اراده ملی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد: هرچه ارتباط سازمان‌ها با هنرمندان دوستانه‌تر و پایدارتر باشد، جامعه به لحاظ ساختار فرهنگی غنی تر و شاداب تر خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201601103313717792.jpg ارتباط,دوستانه,سازمان‌ها,و,هنرمندان,ساختار,فرهنگی,جامعه,را,شاداب,می‌کند Icana

محمدعلی حجازی مدیر تجلی اراده ملی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تفاوت این دوره از تجلی اراده ملی با دوره های قبل گفت: اصولا اهل مقایسه نیستم و معتقدم هر فردی در هر جایگاهی دوست دارد و تلاش می‌کند که مسئولیت خود را به بهترین شکل انجام دهد. فارغ از مقایسه این دوره با دوره های قبل، تلاش کردم در نشست حضوری با مسئولان سازمان ها، از تاثیر هنر بر فرهنگ و یکپارچگی فرهنگی صحبت کنم.

وی با بیان اینکه سینما هم یکی از هنرهای موثر است که شاید به دلیل فراگیر بودن و جذابیت بیشتر مورد توجه بیشتری هم قرار می‌گیرد، افزود: وقتی برای دعوت از سازمانی برای حضور در بخش تجلی اراده ملی به گفتگو می‌نشستم، تنها ایشان را به صحبت و حمایت از سینما و هم اندیشی با اهالی سینما دعوت نمی کردم، بلکه محور صحبتم این بود که  هنرهای دیگر هم می تواند ترویج دهنده اهداف سازمان ها و نهادها باشد.

مدیر تجلی اراده ملی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با تأکید بر اینکه یک تابلوی نقاشی هم می تواند حرف دل یک سازمان را بزند و آن را به مخاطبان منتقل کند، افزود: یک اثر خوشنویسی، یک اثر موسیقی، یک حجم و یک اثر تجسمی می تواند مروج اهداف یک سازمان باشد، پس هنوز هم معتقدم هم اندیشی و نشست های دوره ای سازمان ها با صاحبان هنر و هنرمندان رشته های هنری، بسیار سودمند و پر برکت است.

وی با یادآوری اینکه کلمه هم اندیشی را تاکید می کنم، اضافه کرد: وقتی سازمان‌ها در یک فضای دوستانه و صمیمی میزبان هنرمندان می‌شوند و این گفتگو تبدیل به نشست هم اندیشی می شود، دغدغه‌ها و دستاوردها به طرفین منتقل می‌شود و قطعا مورد توجه هنرمندان نیز قرار  می گیرد.

این مقام مسئول در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر افزود: هرچه ارتباط سازمان‌ها با هنرمندان دوستانه‌تر و پایدارتر باشد، جامعه به لحاظ ساختار فرهنگی غنی تر و شاداب تر خواهد بود. در این دوره از تجلی اراده ملی با ۳۷ سازمان گفتگو شد و در نهایت ۲۰ سازمان حامی سینمای ایران شد.

وی عنوان کرد: بیش از ۷۰ داور از انجمن‌ها و سازمان های مردم نهاد تا قوای سه گانه تمام آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر را بررسی کردند. حاصل این فرایند و ارزیابی، اهداء بیش از ۴۰ جایزه به فیلم های حاضر در جشنواره است که در آیین اختتامیه تجلی اراده ملی به سینماگران تقدیم می شود و نهادهای دولتی و خصوصی حمایت خود را از سینمای نجیب، دوست داشتنی و اثرگذار ایران اعلام می کنند.

مدیر تجلی اراده ملی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر افزود: من به تاثیر این حمایت حداکثری خوشبین هستم و امیدوارم که با تداوم اینگونه همسویی و همراهی، در آینده شاهد اثرات پر برکت در حوزه فرهنگ و هنر باشیم./

مصاحبه از: مریم احمدی

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet