ایام محرم 1398
1397/12/06 16:26:12
سرویس اجتماعی
هاشمی:

تعمیم تعداد محدود پزشکان متخلف به جامعه پزشکی گناهی نابخشودنی است

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، از تلاش برخی برای تعمیم تعداد محدود پزشکان متخلفی که در برخورد با بیماران رفتارهای نامناسبی دارند به کل جامعه پزشکی انتقاد کرد.
تعمیم تعداد محدود پزشکان متخلف به جامعه پزشکی گناهی نابخشودنی است رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس، از تلاش برخی برای تعمیم تعداد محدود پزشکان متخلفی که در برخورد با بیماران رفتارهای نامناسبی دارند به کل جامعه پزشکی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106382381922.jpg تعمیم,تعداد,محدود,پزشکان,متخلف,به,جامعه,پزشکی,گناهی,نابخشودنی,است Icana

همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد موجی از انتقادات پیرامون جامعه پزشکی که به دلیل برخورد نامناسب تعداد محدودی از پزشکان با بیماران ایجاد شده و حتی واکنش وزیر بهداشت که تاکید کرده پزشکانی که با برخورد نامناسب به جامعه پزشکی لطمه زده‌اند باید حذف شوند را به همراه داشته است، گفت: متاسفانه گاه یک جزء را به کل تعمیم می‌دهند که این در حوزه منابع انسانی به ویژه در رابطه با متخصصان فعال در حوزه مهندسی و پزشکی جفا است، چرا که در تمام کشورها متخصصان این رشته‌ها ثروت محسوب می‌شوند و معتقدند باید از آنها صیانت شود.

هیچ پزشکی تعمدی به بیمار آسیب نمی‌رساند

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حوزه پزشکی بُعد معنوی این حرفه در جهت ارائه خدمت نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که پزشکان با جان و سلامت انسان‌ها سرکار دارند، ضمن اینکه در طول سال‌هایی که به ارائه خدمات پزشکی پرداخته‌ام، تاکنون پزشکی را ندیده‌ام که به صورت تعمدی به بیماری آسیب برساند.

نظارت صحیح حلقه مفقوده در اداره کشور است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آنچه مسلم است حلقه مفقوده اداره کشور در حوزه‌های مختلف همچون سلامت نبود توجه دولت‌ها و بخش‌های مختلف حاکمیتی به نظارت صحیح است و چون نظارت‌ها دقیق، کارشناسانه و مستند به مصادیق نیست، پیوسته بار مضاعفی از مسئولیت را بر دوش تمام پزشکان می‌گذارند.

سازمان نظام پزشکی با پزشکان متخلف به موقع برخورد کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که در جامعه پزشکی هم خطا وجود دارد، اما عمده آنها سهوی است و چنانچه موردی هم وجود دارد، قاعده کار این است که قضاوت و پیش‌داوری زودهنگام نداشته باشیم، و اگر موردی گزارش شده است نهادهای نظارتی مربوطه همچون سازمان نظام پزشکی به موقع مداخله داشته باشند.

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بروز خطا و رفتارهای نامناسب در بین فعالان تمام مشاغل وجود دارد، اما اینکه بخواهیم خدمات صادقانه، شایسته و شبانه‌روزی حوزه پزشکی و پیراپزشکی را با این مصادیق محدود زیر سوال ببریم، گناهی نابخشودنی در حق تمام پزشکان است./

 پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet