هدر موبایل
1397/12/07 08:26:49
سرویس فرهنگی
"سبک زندگی"

اقتصاد مقاومتی با اشرافی‌گری و راحت‌طلبی ارتباطی ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر بخواهیم آرمان‌های خود و انقلاب را حفظ کنیم و کشور را بسازیم و از قافله پیشرفت و توسعه عقب نمانیم، حتما باید تلاشی بیش از گذشته داشته باشیم و از اشرافی‌گری فاصله بگیریم.
اقتصاد مقاومتی با اشرافی‌گری و راحت‌طلبی ارتباطی ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اگر بخواهیم آرمان‌های خود و انقلاب را حفظ کنیم و کشور را بسازیم و از قافله پیشرفت و توسعه عقب نمانیم، حتما باید تلاشی بیش از گذشته داشته باشیم و از اشرافی‌گری فاصله بگیریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg اقتصاد,مقاومتی,با,اشرافی‌گری,و,راحت‌طلبی,ارتباطی,ندارد Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی اسلامی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: اساسا اشرافی‌گری و راحت‌طلبی برای کشوری مانند ایران که هم دشمن دارد و هم مسائل و مشکلاتی را برایش ایجاد می‌کنند، سم است و این کاملا طبیعی و بدیهی است. اگر بخواهیم آرمان‌های خود را حفظ کنیم و کشور را بسازیم و از قافله پیشرفت و توسعه عقب نمانیم، حتما باید تلاشی بیش از گذشته داشته باشیم و به دنبال ابتکارات و خلاقیت‌های جدید برویم. اینها با روحیات اشرافی‌گری و راحت‌طلبی سازگار نیست.

دستگیری از فقرا و ضعفا که از طرف رهبران دینی توصیه شده باید در شرایط تحریم، جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد و اجازه ندهیم خانواده‌هایی که در مضیقه هستند، سختی بکشند

اقتصاد مقاومتی با اشرافی‌گری و راحت‌طلبی ارتباطی ندارد

نماینده مردم نطنز و بخش قمصر در مجلس افزود: اگر واقعا بخواهیم که انقلاب حفظ شود و اهداف انقلاب تحقق پیدا کند، باید از این روحیات فاصله بگیریم و تلاش کنیم. ما در داخل کشور یک اقتصاد مقاومتی را دنبال می‌کنیم که با اشرافی‌گری و راحت‌طلبی ارتباطی ندارد به همین دلیل باید در ساختار اقتصاد و نوع مصرف خود تجدید نظر کنیم. صرفه‌جویی بسیار مهم است و ضرورت دارد از اسراف و تبذیر پرهیز کنیم و عدالت اجتماعی و عدالت‌محوری الگوی کاری باشد. رعایت این نکات می‌تواند یک اقتصاد قوی با همان الگوی اقتصاد مقاومتی را در کشور بوجود آورد.

می‌توان با روحیه انقلابی از سختی‌ها عبور کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در شرایط تحریم بسیار سختی قرار داریم و اگر روحیه انقلابی‌گری را در درون خود حفظ کنیم، مشکلات برطرف می‌شود تصریح کرد: در اویل انقلاب و به ویژه در دوران جنگ مردم تامین بودند چراکه روحیه همکاری، همفکری و دستگیری از ضعفا و فقرا در بین مردم رایج بود و هیچ کسی به آن شکل دچار مشکل نمی‌شد. مردم به کسانی که زندگی نامناسبی داشتند کمک می‌کردند.

کمک به فقرا را در شرایط تحریم جدی‌تر مورد توجه قرار دهیم

صفاری نطنزی ادامه داد: در حال حاضر که در بدترین نوع تحریم‌ها قرار داریم، یک سری مشکلات و نارسایی‌ها در داخل کشور وجود دارد، همه ما مسلمانیم و ارزش‌های خود را داریم و دستگیری از فقرا و ضعفا از طرف رهبران دینی ما توصیه شده و باید این موارد را به عنوان الگو در این شرایط تحریم، جدی‌تر مورد توجه قرار دهیم و اجازه ندهیم خانواده‌هایی که در مضیقه هستند، سختی بکشند. بنابراین به آنها کمک کنیم و اگر امکاناتی نیز وجود دارد، دیگران را نیز سهیم کنیم. با روحیه انقلابی می‌توان از این پیچ خطرناک گذشت و شرایط بهتری را تجربه کرد.

در بدترین نوع تحریم‌ها قرار داریم اما با روحیه انقلابی می‌توان از سختی‌ها عبور کرد

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet