خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/12/07 08:24:21
سرویس فرهنگی
"سبک زندگی "

مسئولان باید ساده‌زیستی را ابتدا از خود شروع کنند

سخنگوی کمیسیون شوراها وامورداخلی مجلس گفت: متاسفانه فضای جامعه به سمت اشرافی‌گری و مال‌اندوزی پیش رفته، که باید این فضا را تغییر دهیم و آرام‌تر جلو برویم.
مسئولان باید ساده‌زیستی را ابتدا از خود شروع کنند سخنگوی کمیسیون شوراها وامورداخلی مجلس گفت: متاسفانه فضای جامعه به سمت اشرافی‌گری و مال‌اندوزی پیش رفته، که باید این فضا را تغییر دهیم و آرام‌تر جلو برویم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100500084785.jpg مسئولان,باید,ساده‌زیستی,را,ابتدا,از,خود,شروع,کنند Icana

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و آثار و تبعات اشرافی‌گری گفت: سبک زندگی ما ایرانیان مشخص بود، قبلا خانوده‌ها سعی می‌کردند که در یک جا با یکدیگر زندگی کنند و شب‌ها دید و بازدید داشتند و مهمانی‌های ساده‌ای برگزار می‌کردند و رفاقت‌های بسیار خوبی بود، اما اکنون سطح زندگی‌ها تجملاتی شده و چشم و هم‌چشمی‌های بسیاری وجود دارد و ارتباطاتی که بین خانواده باید وجود داشته باشد وجود ندارد و گاهی در بحث تجملات از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

مهم نیست در چه شرایطی هستیم بلکه باید خود را عادت دهیم که زندگی آرام و ساده‌ای داشته باشیم

مسئولان باید ساده زیستی را ترویج دهند

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: این موارد باعث شده زندگی سخت‌تر شود و مشکلات عدیده‌ای از جمله طلاق، مال‌اندوزی، سختی و افسردگی و ... رواج پیدا کند. مسئولان باید در این شرایط موجود ابتدا از خود شروع کرده و ساده زیستی را در جامعه ترویج کنند که این ساده‌زیستی را می‌توانند در خصوص استفاده از وسایل نقلیه، خانه، ابزارهای زندگی و ... یا در اداراتی که هستند به گونه‌ای رفتار کنند که زندگی ایرانی_اسلامی را ترویج دهند.

باید سعی کنیم به سمت معنویات وعلم برویم

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در خصوص سبک زندگی در شرایط بحران و تحریم تصریح کرد: هیچ فرقی ندارد که در چه شرایطی حتی بحران و یا تحریم باشیم بلکه باید خود را عادت دهیم که زندگی آرام و ساده‌ای داشته باشیم چراکه این‌گونه بهتر است حتی اگر خانه داشته باشیم باز هم ممکن است بخواهیم خانه بهتری داشته باشیم و به دیگران برسیم؛ باید سعی کنیم به جای این مسائل به سمت معنویات وعلم برویم. بسیاری از افرادی که در دنیا ثروت‌های بسیاری دارند، زندگی‌های سبک و ساده‌ای دارند یعنی اینگونه نیست که اگر کسی ثروتمند است پس باید از لحاظ منزل و وسیله نقلیه در سطح بالایی باشد.

برخی افراد ثروتمند، زندگی ساده‌ای دارند

وی اظهار داشت: بسیاری افراد هستند که از لحاظ مالی و توانایی زندگی بسیار خوبی دارند اما در عمل زندگی ساده‌تر و بهتر و راحت‌تری دارند و دوستی‌های خوبی نیز دارند. امیدواریم این فضای جامعه که به سمت اشرافی‌گری و مال‌اندوزی پیش رفته، تغییر دهیم و آرام‌تر جلو برویم.

همچنان مستاجر هستم

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که به عنوان نماینده مردم چه سبک زندگی دارید خاطرنشان کرد: بنده همچنان مستاجر هستم و هر سال باید اساس‌مان را جمع کنیم و منزل دیگری اجاره کنیم و زندگی در حد معمولی دارم. وسیله نقلیه شخصی ندارم و در خصوص داشتن منزل نیز با بقیه افراد جامعه حتی با قبل از دوره نمایندگی فرقی ندارم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet