هدر موبایل
1397/12/07 11:52:15
سرویس صحن
رحیمی در جمع خبرنگاران:

طرح جایگزینی ظریف تحلیل انحرافی است

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت امورخارجه نظام محور است نه شخص‌محور، دیپلمات‌های ما متعهد به نظام هستند.
طرح جایگزینی ظریف تحلیل انحرافی است عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت امورخارجه نظام محور است نه شخص‌محور، دیپلمات‌های ما متعهد به نظام هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810105452132350.jpg طرح,جایگزینی,ظریف,تحلیل,انحرافی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی در حاشیه نشست علنی نوبت صبح امروز (سه‌شنبه 7 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص جایگزینی وزیر امور خارجه در صورت پذیرش استعفای ظریف از سوی رئیس جمهور گفت: جایگزینی آقای ظریف موضوع کاملا انحرافی است که قاعدتاً دلسوزان انقلاب و کشور نباید به تحلیل‌های انحرافی تن دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با اینکه قرار است امیرعبداللهیان جایگزین وزیر امور خارجه کشور شود، اظهار داشت: مصداقی وارد نمی‌شوم، ممکن است در ساعات و روزهای آینده گزینه‌های دیگری مطرح شود اما آنچه مشخص است نه استعفا پذیرفته شده و نه گزینه‌ای برای وزارت امور خارجه معرفی شده است.

وی در خصوص استعفای دیپلمات‌ها در حمایت از ظریف گفت: وزارت امورخارجه نظام محور است نه شخص‌محور، دیپلمات‌های ما متعهد به نظام هستند در عین حال موضوع استعفای ظریف حل می‌شود و برمی‌گردد.

مخالف‌خوانی مخالفان دولت، موضوع تازه‌ای نیست

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه استعفای ظریف به تضعیف دولت و یا سقوط دولت ربط داده می‌شود، واکنش نشان داد و عنوان کرد: مخالف‌خوانی مخالفان دولت موضوع تازه‌ای نیست، آنها تلاش کردند تا انگیزه وزرا و خدمتگزاران را تضعیف کنند همچنان که باعث استعفای آقای قاضی‌زاده هاشمی شدند و شاهد بودیم آخوندی به نوعی استعفا داد.

رحیمی با اشاره به فشارهایی که بر روی وزرا است،گفت: آقای زنگنه و آقای ظریف تحت فشارهایی هستند که بخشی از آن را بعضاً در مجلس می‌بینیم و بخشی دیگر در مجموعه‌های تخصصی‌شان قابل مشاهده است؛ این جدای فشارهای بین‌المللی بر روی وزرای موفق ما است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قاعدتاً اگر وزیری برای ما امتیاز آورده یا به قولی بازیکنی برای ما افتخارآفرینی کرده و گل زده، ما نباید به تخریب نقش‌آفرینان دامن بزنیم و به هر حال برای ما مهم است که دولت با استحکام مدیریت کشور را ادامه دهد.

حمایت مقام معظم رهبری از دولت مصداقی نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه حمایت مقام معظم رهبری راهبردی و رویکردی است، گفت: قاعدتاً حمایت مقام معظم رهبری از دولت مصداقی نیست؛ بعضی‌ها دل خوش کرده‌اند و ذوق‌زده شده‌اند که یک شخصیت دولت استعفا داده تا بتوانند از فرصت استعفا به عنوان اضمحلال یا تضعیف دولت استفاده کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همان بدنه‌ای که به دولت آقای روحانی رأی داده از وجود آقای ظریف و وزرای موفق دولت حمایت خواهند کرد و امروز در مجلس شاهد هستیم نمایندگان زیادی در حمایت از آقای ظریف بیانیه‌ای تهیه کرده‌اند و از رئیس جمهور رسماً درخواست داشته‌اند با استعفای ظریف موافقت نکند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet