هدر موبایل
1397/12/07 14:44:00
سرویس استان ها
خسته بند:

مدیران منطقه آزاد انزلی پاسخگوی اشتباهات خود باشند/ حیف و میل بیت المال دست درازی به مال ملت است

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس ‌با تأکید بر اینکه مصالح نامرغوب باعث تخریب بخشی از موج‌شکن غربی بندر کاسپین شده است گفت: سازمان منطقه آزاد انزلی مسئول مستقیم بروز این اتفاق است.
مدیران منطقه آزاد انزلی پاسخگوی اشتباهات خود باشند/ حیف و میل بیت المال دست درازی به مال ملت است نماینده مردم بندرانزلی در مجلس ‌با تأکید بر اینکه مصالح نامرغوب باعث تخریب بخشی از موج‌شکن غربی بندر کاسپین شده است گفت: سازمان منطقه آزاد انزلی مسئول مستقیم بروز این اتفاق است. https://cdn.icana.ir/d/019/201808108907730282.jpg مدیران,منطقه,آزاد,انزلی,پاسخگوی,اشتباهات,خود,باشند/,حیف,و,میل,بیت,المال,دست,درازی,به,مال,ملت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت حسن خسته‌بند نماینده مردم انزلی اظهار داشت:‌ تخریب بخشی از موج‌شکن غربی بندر کاسپین طبق اسناد و پرونده‌های موجود به‌علت بهره‌گیری از سنگ‌های نامرغوب و نامتناسب با موج‌شکن رخ داده بنابراین مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی مسئول مستقیم بروز این اتفاق هستند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس به اسنادی مندرج در پرونده بررسی علت تخریب موج‌شکن غربی بندرکاسپین اشاره کرد و گفت:‌ این اسناد مؤید این مساله هستند که مبدأ مصالح پروژه موج‌شکن غربی چگونه با دستکاری در صورتحساب‌ها تغییر می‌کرده و در دل موج‌شکن غربی جا می‌گرفته است.

عضو‌ کمیسیون عمران مجلس با اشاره اینکه مطالبی که وی در مورد مصالح نامرغوب موج‌شکن غربی بیان کرده طبق اطلاعات پرونده بوده ابراز داشت:‌ به‌موجب اطلاعات مندرج در پرونده چندین تن از کارکنان سازمان منطقه آزاد انزلی با وثیقه‌ای میلیاردی تا تکمیل تحقیقات از بند رهایی پیدا کرده‌اند.

خسته‌بند با تأکید بر اینکه مسئولان منطقه آزاد انزلی باید در مورد اهمال‌کاری‌های انجام شده در موج‌شکن غربی بندر کاسپین پاسخگو باشند افزود: اخیراً مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی اظهارنظرهایی در این مورد داشتند که جز کلی گویی و اشاره به مباحثی تکراری حاوی مطلب دیگری نیست.

وی در مورد اظهارات مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی و استفاده از مصالح مرغوب در ساخت موج شکن غربی بندر کاسپین ابراز داشت: بر فرض صحت ادعای این سازمان مبنی بر استفاده از بهترین نوع مصالح چرا بایستی یک طوفان معمولی در دریای خزر، قسمت‌های تکمیل شده موج شکن را در هم بشکند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با تأکید بر اینکه هم‌اینک تعداد قابل توجهی از سازه‌های بتونی موسوم به آنتی فر پس از ریزش در دل دریا جا خوش کرده‌اند تصریح کرد: سئوال بنده این است که چرا پس از ریزش موج شکن غربی، رفع عیوب پیش آمده به شکلی غیر اصولی با مصالحی عجیب در حال انجام است.

عضو‌ کمیسیون عمران مجلس فرو ریختن موج‌شکن بندر کاسپین که به‌موجب آن پرونده‌ای سنگین در سیستم قضایی با موضوع نوع مصالح مورد استفاده تشکیل شده را دو مساله مرتبط با هم خواند و گفت: اطلاعات موجود در پرونده تخریب این موج‌شکن با اظهارات مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی مطابقت ندارد.

خسته‌بند بررسی اسناد پرداختی بیمه بابت خسارت وارده به موج شکن‌ها و مبلغ خسارت وارده را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: بنده به شدت پیگیر بررسی این موضوع هستم تا در خلال این تحقیقات مشخص شود که چگونه سیستم بیمه در کشور مبالغی شبهه‌دار این‌چنینی را می‌تواند پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات دریافتی و اظهارات مطلعان در مورد دریافت خسارت از بیمه کاملاً خلاف آن چیزی را عنوان می‌کند که در جوابیه سازمان منطقه آزاد انزلی آمده است عنوان کرد: خسارات وارده به موج شکن غربی تنها گوشه‌ای از انبوه خسارات وارده به بیت المال در منطقه آزاد انزلی است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس جلوگیری از هدررفت بیت‌المال توسط دستگاه‌های نظارتی را خواستار شد و ابراز داشت:‌ دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از روند رو به افزایش این قبیل مسائل باید فوراً اقدام کنند تا بیش از این شاهد خون دل خوردن دلسوزان این مملکت و افسوس مطلعان نباشیم.

وی هزینه چندین برابری برای ساخت ساختمان اداری و نیمه تمام ماندن آن و هزینه چندین برابری برای استخر سازمان منطقه آزاد انزلی و غیر قابل استفاده بودن آن را مورد اشاره قرار داد و افزود: استفاده از سازه فلزی در پل روگذر که جان شهروندان را تهدید می‌کند تنها نمونه‌ای از تخلفات این سازمان است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تغییر کاربری اراضی کشاورزی به شکلی سرسام‌آور را از دیگر تخلفات سازمان منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و بیان داشت:‌ هر کدام از این موارد به‌تنهایی داستانی مفصل است که پرداختن به آنها به سادگی مقدور نیست و باید منتظر پایان تحقیقات کارشناسی در مورد آن‌ها باشیم.

خسته‌بند با بیان اینکه حفاظت از بیت‌المال همواره مورد تأکید بزرگان دین اسلام بوده و این مهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز باید مورد توجه بیشتری قرار داشته باشد گفت: یقیناً نوع عملکرد و آنچه که از مسئولان در دوران خدمتشان به‌جا می‌ماند توسط مردم ملاک سنجش و قضاوت قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی در مورد علت تخریب موج‌‌شکن غربی بندر کاسپین بیانیه‌ای حاوی مباحث تکراری صادر کرده است گفت: ای کاش مدیریت این سازمان بنا را بر پاسخ نمی‌گذاشت و بنده را ناگزیر به پرداختن به برخی حقایق که باید به‌دور از جار و جنجال شفاف می‌شد نمی‌کرد.

خسته‌بند با اشاره به اینکه‌ نهادهای قضایی و نظارتی به‌خوبی بر نحوه کار اشراف داشته و می‌دانند که از چه مسیری حقیقت روشن می‌شود افزود: گواه این مطلب انبوهی از پرونده‌هایی است که در سیستم‌های قضایی و نظارتی برای سازمان منطقه آزاد انزلی گشوده شده و یا در حال مفتوح شدن است.

انتهای پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet