هدر موبایل
1397/12/07 16:45:00
سرویس استان ها
عضو کمیسیون شوراها:

سال سختی را پیش رو داریم/ پیش‌بینی ما برای صادرات نفت در سال 98، یک‌ و نیم میلیون بشکه است

محمدرضا صباغیان با اشاره به لایحه بودجه ۹۸ گفت: با توجه به کاهش درآمدهای کشور ما سال سختی را پیش رو داریم، اگر برنامه ریزیهای لازم انجام شود می توانیم این لایحه بودجه را به نحوی اجرایی کنیم ولی علی الظاهر لایحه بودجه نشان می دهد بودجه ما با درآمدها تطبیق ندارد.
سال سختی را پیش رو داریم/ پیش‌بینی ما برای صادرات نفت در سال 98، یک‌ و نیم میلیون بشکه است محمدرضا صباغیان با اشاره به لایحه بودجه 98 گفت: با توجه به کاهش درآمدهای کشور ما سال سختی را پیش رو داریم، اگر برنامه ریزیهای لازم انجام شود می توانیم این لایحه بودجه را به نحوی اجرایی کنیم ولی علی الظاهر لایحه بودجه نشان می دهد بودجه ما با درآمدها تطبیق ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107557744436.jpg سال,سختی,را,پیش,رو,داریم/,پیش‌بینی,ما,برای,صادرات,نفت,در,سال,98،,یک‌,و,نیم,میلیون,بشکه,است Icana

محمدرضا صباغیان بافقی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، پیش بینی مابرای صادرات نفت در سال ۹۸یک و نیم میلیون بشکه است و ممکن است که ما کمتر از این هم صادرات داشته باشیم و یا درآمدهای مالیاتی ما نیز محقق نشود که این صورت ما با کاهش درآمد در سال آینده مواجه می شویم .

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها  افزود: در مجموع  بروی لایحه بودجه ۹۸کار شده است ولی ما  برای اجرایی شدن  نیاز به مدیریت قوی داریم .

 این نماینده مجلس تاکید کرد: مشکلات ما در کشور این لایحه بودجه و یا آن قانون بودجه  نیست بلکه مشکل اساسی کشور ما ضعف نظارتی است بودجه سال گذشته  ۶۲درصد انحراف داشته است و‌خود این مسئله حکایت از ضعف دستگاههای نظارتی ما بر اجرایی قوانین دارد.

نماینده مهریز و بافق گفت: اگر مجلس و‌دستگاه‌های نظارتی به وظیفه نظارتی شان به خوبی عمل کنند قطعا برخی مشکلات در کشور وجود نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: در هر کشور و جامعه‌ای که قانون حاکم نباشد مشکلات بسیاری بوجود می آید، در حال حاضر در کشور ما روابط ،سفارش و سلیقه افراد با نفوذ حرف اول را می زند مجلس قانون مصوب می کند اما فلان فرد بانفوذ مانع اجرای قوانین به نحو درست می شود و با اعمال سلیقه قانون را اجرایی می کند .

صباغیان با بیان اینکه اجرای قانون در کشور حرمت ندارد گفت: دستگاهایی نظارتی بر نحوه اجرایی قوانین آنچنان قوی عمل نمی کنند مجلس از جمله دستگاههای نظارتی است که خودش بیش‌ترین سفارش و بیش‌ترین قانون شکنی ها را انجام می دهد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی خود قانونگذار قانون را اجرایی نکند نمی توان بیش‌تر از این انتظار داشت ،نماینده تمامی وقت و انرژی اش را باید برای پیگیری کارهای حوزه انتخابیه می گذارد و وقتی برای نظارت و قانونگذاری که وظیفه اصلی اش است ندارد ،در واقع بحث نظارت رها شده است ،این در حالی است که ما متولی نظارت هستیم و چون بالا کارها رها شده است لذا پایین هرکاری هم انجام شود  کارها درست نمی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet