هدر اصلی
1397/12/07 15:54:21
سرویس صحن
دلخوش در اخطاری مطرح کرد:

مغایرت بند الحاقی یک تبصره (و) لایحه بودجه 98 با قانون برنامه ششم توسعه

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس طی اخطاری بند الحاقی یک تبصره (و) لایحه بودجه ۹۸ را مغایر با قانون برنامه ششم توسعه دانست.
مغایرت بند الحاقی یک تبصره (و) لایحه بودجه 98 با قانون برنامه ششم توسعه نماینده مردم صومعه سرا در مجلس طی اخطاری بند الحاقی یک تبصره (و) لایحه بودجه 98 را مغایر با قانون برنامه ششم توسعه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201811109159546501.jpg مغایرت,بند,الحاقی,یک,تبصره,(و),لایحه,بودجه,98,با,قانون,برنامه,ششم,توسعه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی نوبت دوم امروز (سه شنبه، 7 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 98 کل کشور، طی اخطاری با استناد به اصول 3 ، 52 و 53 قانون اساسی گفت: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 98 توضیحاتی را در رابطه با بند یک ارائه داد که مغایر با بند (پ) ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه بوده و این مغایرت کاملا شفاف است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این بند اشاره و استنادی به واریز به خزانه دولت ندارد در حالی که هر پرداخت و دریافتی باید، وارد خزانه دولت شود.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به وی گفت: این مورد در قانون آمده که باید این مبالغ به خزانه وارد شود و این مورد را نفی نکرده است، ضمن اینکه لزومی ندارد به این موضوع در اینجا نیز اشاره شود چرا که دولت در لایحه به این موضوع اشاره کرده است، در  بند (ب) آمده که این مبالغ به این منظور نزد خزانه داری کل کشور واریز شود و در قانون بودجه سنواتی مصرف شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تاکید کرد: در این مورد اخطار اصل 52 وارد نیست اما در مورد برنامه ششم توسعه درست است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet