خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/12/10 11:49:59
سرویس فرهنگی
پژمانفر:

سبک زندگی اسلامی، جامعه بشری را به کمال می‌رساند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: نه تنها دستگاه‌های تبلیغاتی بلکه تمام دستگاه‌های اجرایی نیز باید به موضوع سبک زندگی ورود کنند تا سبک زندگی واقعی اسلامی که در آن انسان می‌تواند جامعه بشری را به کمال برساند، محقق شود.
سبک زندگی اسلامی، جامعه بشری را به کمال می‌رساند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: نه تنها دستگاه‌های تبلیغاتی بلکه تمام دستگاه‌های اجرایی نیز باید به موضوع سبک زندگی ورود کنند تا سبک زندگی واقعی اسلامی که در آن انسان می‌تواند جامعه بشری را به کمال برساند، محقق شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901103404413601.jpg سبک,زندگی,اسلامی،,جامعه,بشری,را,به,کمال,می‌رساند Icana

نصرالله پژمانفر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: سبک زندگی ماحصل قوانین و باورهایی است که در رفتار انسان‌ها ظهور و بروز پیدا می‌کند. آن چیزی که انسان‌ها رفتار می‌کنند، ماحصل باورهای درونی خودشان است. متاسفانه امروز در فضای سبک زندگی به شدت وابستگی به جریان‌هایی هستیم که جزء باورهای گفتمانی ما نیست. به عنوان مثال همین که به مصرف بسیار توجه می‌کنیم و یک ارزش داریم به نتم قناعت و یا توجه به اجزا سازمان‌های خود، باوری است که باید در زندگی همه وجود داشته باشد.

متاسفانه امروزه در تمام زوایای زندگی اعتماد به غربی‌ها و عدم اعتماد به خود به شدت وجود دارد

سبک زندگی اعتماد کردن به نیروهای داخلی خود است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: سبک زندگی توجه داشتن و اعتماد کردن به نیروهای داخلی خودمان است. به عنوان مثال در کارخانه‌ای که برای اصلاح مشکلات خود باید هزینه سرسام‌آوری را برای حل آن انجام می‌دادند، یک کارگر ساده این مشکل را با یک پنکه برطرف کرده بود. این همان سبک زندگی است که به آن اعتقاد داریم یعنی باورها باید به سمتی سوق داده شود که اعتماد شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه سبک زندگی تنها منحصر به آداب و معاشرات، لباس پوشیدن و غذا خوردن نیست تصریح کرد: اگرچه این موارد نیز بسیار مهم است اما در تمام زوایای زندگی و در این سبک زندگی متاسفانه اعتماد به غربی‌ها و عدم اعتماد به خود به شدت وجود دارد.

تمام دستگاه‌های اجرایی باید به سبک زندگی اسلامی بپردازند

عضو  کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این نوع از سبک زندگی باید اصلاح شود افزود: نه تنها دستگاه‌های تبلیغاتی بلکه تمام دستگاه‌های اجرایی نیز باید به این موضوع بپردازند تا سبک زندگی واقعی اسلامی که در آن انسان می‌تواند جامعه بشری را به کمال برساند، محقق شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که سبک زندگی در شرایط تحریم باید چگونه باشد گفت: باید بر اساس واقعیت‌ها و اعتماد به نفسی که در درون خودمان است به مسیر ادامه دهیم و این کاملا شدنی است چراکه شرایط سخت‌تر از تحریم را در دوران جنگ داشتیم و بر اساس همان باورها توانستیم موفق شویم و امروز نیز می‌توانیم موفق شویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet