هدر اصلی
1397/12/09 21:29:17
سرویس فرهنگی
مفتح:

مسئولان جمهوری اسلامی باید ساده زیست باشند

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: یکی از الزامات اولیه هر کسی که می‌خواهد در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد این است که زندگی ساده‌ای داشته باشد و باید در سطح مردم زندگی کند تا درد مردم را بهتر بفهمد و در تصمیماتش بیشتر رعایت حال مردم را بکند.
مسئولان جمهوری اسلامی باید ساده زیست باشند سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 گفت: یکی از الزامات اولیه هر کسی که می‌خواهد در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد این است که زندگی ساده‌ای داشته باشد و باید در سطح مردم زندگی کند تا درد مردم را بهتر بفهمد و در تصمیماتش بیشتر رعایت حال مردم را بکند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103105845726.jpg مسئولان,جمهوری,اسلامی,باید,ساده,زیست,باشند Icana

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: یکی از آفت‌های بزرگ، اشرافی‌گری است. حتی آموزه‌های دینی نیز با اشرافی‌گری مغایرت دارد و از حضرت علی (ع) و پیامبر اسلام (ص) تا مراجع تقلیدی که چه در سال‌های گذشته و چه امروزه بودند، به ساده‌ترین شکل زندگی می‌کنند حتی زندگی شخصی مقام معظم رهبری در ساده‌ترین شکل ممکن است.

مسئولان در هر شرایطی باید در سطح مردم و به دور از تجمل و اشرافی‌گری زندگی کنند

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اوایل انقلاب تاکید حضرت امام به ذی طلبگی برای روحانیونی که مسئولیت حکومتی می‌گیرند ناظر به همین معناست و فرمودند که زندگی طلبگی را حفظ کنید حتی شهید رجایی نیز زندگی ساده‌ای نیز داشتند. یکی از الزامات اولیه هر کسی که می‌خواهد در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد این است که زندگی ساده‌ای داشته باشد و باید در سطح مردم زندگی کند تا درد مردم را بهتر بفهمد و در تصمیماتش بیشتر رعایت حال مردم را بکند. حضرت علی(ع) برخوردهای بسیار تندی حتی با آن حاکم شهر دورافتاده‌ای که در مهمانی فردی حضور داشت و مردم عادی در آنجا نبودند داشتند بنابراین مسیر مسئولان ما در آموزه‌های دینی و دستورات امام راحل و مقام معظم رهبری، زندگی ساده و به دور از اشرافی‌گری است و این موضوعی است که باید حتما به آن توجه شود.

مسئولان در اوایل انقلاب همگی زندگی ساده ای داشتند

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 با بیان اینکه در دولت‌های اول انقلاب افرادی از جمله شهید رجایی به عنوان رییس دولت تا نمایندگان مجلس همگی زندگی در سطح مردم داشتند گفت: این افراد در مناطقی بودند که مردم عادی زندگی می‌کردند نه اینکه بخواهند به مناطق بالای شهر و اشرافی‌گری بروند.

کسی که در جمهوری اسلامی مسئولیت می گیرد باید از اشرافی‌گری دوری کند

مسئولان در سطح مردم و به دور از تجمل و اشرافی‌گری زندگی کنند

مفتح اظهار داشت: مسئولان چه در شرایط تحریم و چه در غیر تحریم باید در سطح مردم و به دور از تجمل و اشرافی‌گری زندگی کنند. اشرافی‌گری یک روحیه است یعنی مسئولان حتی روحیه اشرافی‌گری هم نباید داشته باشند. بنده فکر می‌کنم نگاه کردن به زندگی مراجع تقلید، حضرت امام و مقام معظم رهبری از جمله محل زندگی و کار آنها می‌تواند نشان دهد که زندگی ساده، آرام و به دور از اشرافی‌گری دارند و این باید سبک زندگی ما باشد به ویژه که در شرایط تحریم و تورم بالا قرار داریم و مردم زندگی سختی دارند، مسئولان نیز باید این سختی را تحمل کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: شاید اگر از برخی مسئولان درباره قیمت برخی از میوه‌ها بپرسید اصلا ندانند چرا که خودشان خرید نمی‌کنند و نمی‌توانند این سختی زندگی را درک کنند و زندگی مسئولان در شرایط تحریم باید اسلامی باشد و از اشرافی‌گری دور باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet