هدر موبایل
1397/12/10 08:43:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

پشتوانه ارزی کشور با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه پتروشیمی ها باید درصدی از ارز صادراتی خود را در سامانه نیما ارائه دهند، گفت: پشتوانه ارزی کشور باید با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود.
پشتوانه ارزی کشور با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه پتروشیمی ها باید درصدی از ارز صادراتی خود را در سامانه نیما ارائه دهند، گفت: پشتوانه ارزی کشور باید با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107255130407.jpg پشتوانه,ارزی,کشور,با,ارائه,ارز,صادراتی,به,سامانه,نیما,حفظ,شود Icana

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره ضررهای واردات بدون انتقال ارز، گفت: اگر این مجوز داده شود که کالا بدون انتقال ارز وارد کشور شود ممکن است مشکلاتی در اقتصاد کشور ایجاد کند، چراکه بدون انتقال ارز امکان ورود هر کالایی حتی کالاهای که در کشور تولید شده وجود دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر صادراتی از سوی تولیدکنندگان انجام شده و در ازای صادرات به صادرکننده اجازه داده شود که به جای ارز وارداتی کالای موردنیاز کشور را وارد کند، مشکلی در اقتصاد کشور ایجاد نمی شود.

بانک مرکزی و بانک های عامل باید برنامه ای برای واردات کالا ترسیم کنند

وی با بیان اینکه واردات کالاهای غیرضرور اشتغال کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، ادامه داد: با این اقدام تورم گریبان کشور را گرفته و پشتوانه ارزی کشور کاهش می یابد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بانک مرکزی و بانک های عامل باید برنامه ای برای واردات کالا ترسیم کنند تا واردکنندگان نتوانند کالاهایی خارج از لیست مورد نیاز وارد کرده و مابقی ارز مورد نیاز را به کشور وارد کنند.

پشتوانه ارزی کشور باید با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود

وی با بیان اینکه پتروشیمی پس از نفت بیشترین حجم صادرات را دارد، افزود: پتروشیمی ها باید درصدی از ارز صادراتی خود را برای واردات مواد اولیه خود یا کالاهای موردنیاز اختصاص دهد و مابقی را در سامانه نیما ارائه کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پشتوانه ارزی کشور باید با ارائه ارز صادراتی به سامانه نیما حفظ شود، تصریح کرد: ارزی که در حال حاضر وارد کشور می شود باید به واردات کالاهای اساسی و کالاهای مورد نیاز مردم اختصاص یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet