هدر موبایل
1397/12/08 15:34:30
سرویس صحن
یوسف‌نژاد قرائت کرد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/58755.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی نوبت دوم امروز (چهارشنبه، 8 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

- تذکراقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی : دومین تذکر به آقای وزیر در خصوص عدم اعلام نتایج آزمون شرکت سیمان خوزستان که متأسفانه بعد از گذشت بیش از یک سال اعلام نشده است. تذکر به وزیر بهداشت و درمان: کمبود شدید نیروی انسانی در بیمارستان‌های رامشیر و عدم اجرای مصوبات سال 96 و توافقات سفر وزیر بهداشت به رامهرمز. تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: عدم پرداخت حق کارکنان بازنشسته شرکت سیمان خوزستان زیرمجموعه شستا با وجود سال‌ها تلاش در خودکفایی کشور در تولید سیمان متأسفانه حق قانونی آن‌ها پرداخت نشده است.

- تذکراحمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم به رئیس جمهور: تصمیمات غیرعلمی و غیر کارشناسی و بدون تدبیر و آینده‌نگری صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی شستا ابعاد زیانباری به بار می‌آورد.

- تذکرمحمدمهدی افتخاری نماینده فومن وشفت به وزیر جهاد کشاورزی: چرا منابع طبیعی از واگذاری اراضی که سالیان سال است در دست مردم قرار دارد و طرح هادی روستایی نیز دیده شده خودداری می‌کند؟ چرا مصوبه مجلس شورای اسلامی که قانون است توسط سازمان منابع طبیعی اجرا نمی‌شود؟ . تذکر به رئیس جمهور: مردم شمال کشور به شدت نگران و گله‌مند هستند و می‌خواهند بدانند که دلیل عدم اجرای ماده (4) منابع طبیعی قانون سازماندهی اراضی مصوبه مجلس توسط سازمان منابع طبیعی چیست؟ چرا منابع طبیعی اراضی روستایی داخل طرح هادی را که قانون مصوب مجلس است به بنیاد مسکن واگذار نمی‌کند؟. تذکر به وزیر نیرو و جهاد کشاورزی: بهار نزدیک است و فصل آمایش در پیش، برای بهره‌وری مناسب و افزایش تولید در حوزه کشاورزی شهرستان‌های فومن و شفت، پاکسازی و لایروبی انهار و سر دهنه آنها بسیار ضروری است که مقدمات اجرای این کار آغاز نگردیده است.

- تذکرمحمدرضا امیرحسنخانی نماینده فردوس، سرایان، طبس، بشرویه به رئیس جمهور: بررسی علت عدم برگزاری جلسه تودیع و معارفه وزرای بهداشت و درمان و آموزش پزشکی. تذکر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: جلوگیری از واگذاری غیرقانونی زغال سنگ طبس به شرکت صدور تأمین که طی تشریفات قانونی در حال انجام است.

- تذکر ولی ملکی نماینده مشکین شهر به وزیر نیرو: خداوند از انسان دروغگو و کسانی که خلف وعده می‌کنند به بدی یاد می‌کند؛ چرا با وعده‌های داده شده نسبت به پیمان‌سپاری مجتمع شهید سلیم زاده سبلان اقدام نکرده‌اید.

- تذکر زهرا سعیدی مبارکه  نماینده مبارکه به وزیر علوم و تحقیقات: علت عدم توجه و ضعف در ارتقای رشد کیفی اساتید، کارمندان و پرسنل قراردادی و دانشجویان از نظر امکانات رفاهی فرصت مطالعاتی و شیوه آزمون متمرکز و آزمون دانشجویان دکتری چیست؟ فرقی بین اساتید وزارت علوم و سایر اعضا و هیئت علمی نسبت به دریافت حقوق و معیشت آن‌ها چیست.

- تذکر شهباز حسن پور بیگلری نماینده سیرجان و بردسیر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رسیدگی سریع به مشکل کمبود کاغذ برای مطبوعات و انتشار کتب و مجلات. تذکر به وزیر بهداشت: دستور راه‌اندازی بخش‌های جراحی قلب، آنژیوگرافی و آی.‌سی.یو نوزادان و رسیدگی به تعرفه خدمات درمانی و ام‌.آر.آی در سیرجان.

- تذکر محمد قمی نماینده پاکدشت به وزیر جهاد کشاورزی: برنامه‌ریزی برای خوراک دام و طیور و توزیع عادلانه خوراک با توجه به اوضاع اقتصادی توزیع ناعادلانه خوراک دام و طیور، تولیدکنندگان با مشکلات روبه‌رو هستند. تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: لزوم سر و سامان بخشیدن به بازار خودرو و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت‌ها. تذکر به رئیس جمهور: رسیدگی به وضع معیشتی فرهنگیان، کارگران، بازنشستگان با توجه به نرخ بالای قیمت‌ها و تورم و گرانی و پایین بودن دستمزدها، برای بالا بردن دستمزد این عزیزان توجه عادلانه بفرمایید.

- تذکر فرهاد فلاحتی  نماینده قائنات به وزیر راه و شهرسازی: اقدام سلیقه‌ای در شروع راه آهن خراسان جنوبی.

- تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه به رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی: املاک میراث فرهنگی سال‌ها بلاتکلیف مانده، از معاونت حقوقی درخواست می‌شود روند کار تسریع شود. تذکر به رئیس جمهور: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با توجه به ایام نوروز و سفر گردشگران نوروزی برخی از میراث‌های تاریخی در اختیار یک موسسه فرهنگی و یا افراد خاص است، جهت بازدیدهای نوروزی هماهنگی‌های بناهای تاریخی اقدام نمایید.

- تذکر علی وقف چی نماینده زنجان و طارم به ریاست جمهوری: دستور تخصیص اعتبار جهت اعمال افزایش امتیازات فصل دهم برای کارکنان جهاد کشاورزی. تذکر به وزیر نیرو: بازنگری به نحوه تخصیص آب بهای شهرستان‌های زنجان و طارم.

- تذکر اقبال محمدیان نماینده رامهرمز و رامشیر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: عدم پرداخت حق بهره برداری کارکنان بازنشسته شرکت سیمان خوزستان زیرمجموعه شستا علیرغم اینکه این افراد سال‌ها جهت خودکفایی کشور در تولید سیمان تلاش کرده‌اند متأسفانه حق قانونی آنها پرداخت نشده است.

- تذکر شهاب نادری  نماینده پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر به وزیر راه و شهرسازی: بی‌توجهی به جاده‌های مرگبار در اورامانات و بدقولی معاون حمل و نقل جاده‌ای. تذکر به وزیر نیرو: لزوم طرح سردسیری در استان کرمانشاه. به وزیر ورزش و جوانان: ضرورت توجه به ساخت مجموعه‌های ورزشی در مناطق زلزله‌زده و ایجاد امکانات ورزشی.

- تذکر علی کاظمی باباحیدری نماینده اردل و فارس به وزیر نیرو: عدم پیشرفت در عملیات سد که‌رود در شهرستان کیان. تذکر به وزیر علوم، تحقیقات: علت متوقف شدن اجرای پروژه خوابگاه دانشجویان دانشگاه فارسان.

- تذکر محمد خدابخشی نماینده الیگودرز و 150 نفر از نمایندگان به ریاست جمهوری: ضرورت تولید لاستیک کامیون و اتوبوس در کشور به عنوان کالایی استراتژیک و تسریع در اجرایی کردن پروژه‌های این صنعت با تأمین منابع ریالی و ارزی ارزان قیمت.

- تذکر علی بختیار  نماینده گلپایگان و خوانسار به وزیر راه و شهرسازی: لزوم تسریع در شروع عملیات اجرایی قطعه دوم راه‌آهن اراک – گلپایگان- اصفهان.

- تذکر بیت الله عبداللهی نماینده اهر و هریس به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: علیرغم وجود 75 هزار بیمه شده تأمین اجتماعی در شهرستان اهر و هریس چرا بیمارستان تأمین اجتماعی در این منطقه احداث نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet