خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/12/09 10:33:00
سرویس بین الملل
در دیدار فلاحت پیشه با معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه مطرح شد:

توسعه همه جانبه روابط ایران و روسیه

کنستانتین زاتولین، معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه ظهر روز چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ با حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
توسعه همه جانبه روابط ایران و روسیه کنستانتین زاتولین، معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه ظهر روز چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ با حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100929036035.jpg توسعه,همه,جانبه,روابط,ایران,و,روسیه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت گسترش و توسعه مناسبات دوستانه میان جمهوری­ اسلامی­ ایران و روسیه در عرصه ­های مختلف به ­ویژه روابط پارلمانی، گفت: «تقویت روابط پارلمانی دو کشور به­ ویژه گروه ­های دوستی پارلمانی موجب تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه فی­مابین و همکاری در سایر حوزه­ ها می­گردد».

وی همچنین افزود: «سطح ارتباطات دو کشور در عرصه های مختلف نشان از اهمیت همکاری بین دو کشور است و همکاری­های ایران و روسیه در ابعاد دوجانبه، منطقه­ ای و بین ­­المللی خود شاهدی بر روند مثبت همکاری­ها است».

فلاحت پیشه به نشست های آتی روسای کمیسیون­ های سیاست خارجی سه کشور ایران، ترکیه و روسیه اشاره کرد و افزود: «مناسبات سه جانبه در سطح کمیسیون امنیت ملی، منجر به نزدیک شدن دیدگاه های سه کشور و نقش آفرینی آنها در تحولات منطقه ای شده است».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود بحران آفرینی آمریکا در منطقه را سبب بی­ ثباتی دانست و افزود: «بحران آفرینی آمریکا در منطقه به ویژه در سوریه با شکست مواجه شده است و  همکاری جمهوری اسلامی ایران و روسیه به کاهش بحران­ های موجود منجر شده است».

فلاحت پیشه تصریح کرد: «هرچند اختلاف نظرهایی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه وجود دارد اما اهداف راهبردی و الزامات دو کشور مسیر روشنی برای تقویت تعاملات و توسعه همکاری‌های منطقه­ای و بین ­المللی ترسیم نموده است».

وی حضور بشار اسد در تهران و دیدار با مقام معظم رهبری را پیروزی علیه تروریسم دانست و بر گفتگو و رایزنی­ های مستمر میان کشورهای منطقه تأکید کرد.

کنستانتین زاتولین معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه نیز با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، فرصتها و ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور برای گسترش تعاملات و تبادلات را مفید دانست و بیان داشت: «توسعه همه جانبه روابط با ایران در سیاست خارجی فدراسیون روسیه از اهمیت فراوانی برخوردار است».

معاون کمیسیون مشترک المنافع دومای روسیه در ادامه با تأکید بر توسعه مبادلات صنعتی و تجاری بین دو کشور افزود: «گسترش روابط و توسعه مناسبات سیاسی دو کشور در سطح خوبی است و ضرورت دارد که حجم تبادلات تجاری ایران و روسیه نیز گسترش یابد».

کنستانتین زاتولین ایران را کشوری  مهم و نقش­­ آفرین در تحولات منطقه دانست و خواستار حضور فعال­تر ایران در آسیای مرکزی و قفقاز شد.

خبرنگار: مهرداد اینانلو

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet