ایام محرم 1398
1397/12/09 21:15:52
سرویس سیاسی
ارزیابی رضایی از حضور اسد در تهران؛

افزایش عمق ائتلاف ایران و سوریه بر خلاف خواست برخی دولت‌های عربی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد برخی کشورها می خواهند از افزایش عمق ائتلاف تهران و دمشق جلوگیری کنند اما حضور بشار اسد در ایران نشان داد که این دسیسه هیچگاه محقق نخواهد شد.
افزایش عمق ائتلاف ایران و سوریه بر خلاف خواست برخی دولت‌های عربی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد برخی کشورها می خواهند از افزایش عمق ائتلاف تهران و دمشق جلوگیری کنند اما حضور بشار اسد در ایران نشان داد که این دسیسه هیچگاه محقق نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809100174816111.jpg افزایش,عمق,ائتلاف,ایران,و,سوریه,بر,خلاف,خواست,برخی,دولت‌های,عربی Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیام شفاف سفر رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار با رهبر و مقامات کشورمان، گفت: پس از شروع بحران در سوریه در سال 2011 این اولین سفر بشار اسد به تهران بود که بیانگر قدردانی وی از حمایت ها و پشتیبانی ایران برای پایدار ماندن سوریه است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کشورهای عربی طی چند مدت گذشته در اقدامی هماهنگ درصدد بازگشایی سفارتخانه هایشان در سوریه هستند، اظهار کرد: در واقع برخی از این کشورها می خواهند با این اقدام از افزایش عمق ائتلاف تهران و دمشق جلوگیری کنند اما حضور بشار اسد در ایران نشان داد که این دسیسه هیچگاه محقق نخواهد شد.

محمدابراهیم رضایی

وی با اشاره به اینکه بین ایران و سوریه توافقنامه های اقتصادی و استراتژیک به امضا رسیده که در شرایط کنونی این کشور قابل تامل است، ادامه داد: به وضوح می توان دریافت که برخی کشورها تصور می کردند روابط بین ایران و سوریه تضعیف شده اما پس از امضا توافقنامه های مذکور بشار اسد در کشورمان حضور یافت که بیانگر تحلیل اشتباه این کشورها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در آینده شاهد دستاوردهای خاصی بین تهران و دمشق خواهیم بود، تصریح کرد: قرائن و شواهد به وضوح نشان می دهد ائتلاف استراتژیک عمیق و پررنگی میان سوریه و ایران وجود دارد و این موضوع دستاوردهای مهمی را رقم خواهد زد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد که امروزه برخی از کشورها درصدد ایجاد زمینه برای حضور نیروهای نظامی خارجی در سوریه هستند اما سفر بشاراسد در ایران نشان داد که دمشق نیز همانند ایران با دخالت کشورهای خارجی بدون دعوت رسمی دولت مرکزی مخالف است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet