هدر اصلی
1397/12/11 08:07:09
سرویس اقتصادی
کوهکن مطرح کرد:

برگزاری نمایشگاه‌های بهاره بازی دو سر برد؛ تامین سود فروشنده و افزایش توان خرید مصرف‌کننده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در نمایشگاه‌های فروش بهاره قیمت‌ها به گونه‌ای است که از یک سو خریدار توان خرید بیشتری دارد از سوی دیگر تولیدکننده می‌تواند سود عادلانه‌ای به دست آورد.
برگزاری نمایشگاه‌های بهاره بازی دو سر برد؛ تامین سود فروشنده و افزایش توان خرید مصرف‌کننده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در نمایشگاه‌های فروش بهاره قیمت‌ها به گونه‌ای است که از یک سو خریدار توان خرید بیشتری دارد از سوی دیگر تولیدکننده می‌تواند سود عادلانه‌ای به دست آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810101075806390.jpg برگزاری,نمایشگاه‌های,بهاره,بازی,دو,سر,برد؛,تامین,سود,فروشنده,و,افزایش,توان,خرید,مصرف‌کننده Icana

محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به نقش نمایشگاه‌های فروش بهاره در تنظیم بازار، گفت: در سال‌های اخیر شرایطی فراهم شده تا مغازه‌داران در روزهای پایانی سال در نمایشگاه‌های بهاره کالاها را با قیمت‌های کمتر نسبت به پاساژها در اختیار مردم قرار دهند. در این نمایشگاه‌ها از یک سو مصرف‌کننده به دلیل خرید کالای ارزان قیمت سود می‌برد و از سوی دیگر میزان فروش مغازه داران افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند.

بازارچه نوروزی

کسب سود مناسب در کوتاه مدت مشوق مغازه‌داران برای حضور در نمایشگاه‌های بهاره

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت کالاها و محصولات در بازارچه‌های فروش بهاره نسبت به پاساژها و مغازه‌ها کمتر است، افزود: کسب سود مناسب در بازه زمانی کوتاه مدت باعث تشویق مغازه‌داران برای حضور در نمایشگاه‌های بهاره است.

وی اظهار کرد: اصناف و مغازه داران باید خمیرمایه برپایی نمایشگاه‌های بهاره را تشکیل دهند. اگرچه هدف از ایجاد این بازارچه‌ها حمایت و پشتیبانی از مصرف‌کننده است اما منفعت تولیدکنندگان و فروشندگان نیز نباید فراموش شود و باید از آنها حمایت‌های لازم صورت گیرد.

ضرورت توجه به منافع مصرف‌کننده و تولیدکننده در برگزاری نمایشکاه‌های بهاره

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در صورتی که نمایشگاه‌های فروش بهاره در اختیار افرادی که جزو اصناف نیستند قرار گیرد مغازه‌دار نه تنها سودی از برگزاری این نمایشگاه به دست نمی‌آورد بلکه ضرر بسیاری را متحمل می‌شود. در حال حاضر که به شب عید نزدیک می‌شویم باید از تولیدکننده و مصرف کننده همزمان حمایت‌ شود و قیمت‌ها به گونه‌ای باشد که از یک سو خریدار توان خرید داشته باشد و از سوی دیگر تولیدکننده نیز بتواند منافعی به دست آورد.

نظارت و کنترل دقیق بر نمایشگاه‌های بهاره قیمت‌ها را متعادل می‌سازد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه‌های بهاره نظارت و کنترل دقیقی بر قیمت کالاهای عرضه شده صورت می‌گیرد بنابراین قیمت‌ها نسبت به مغازه بسیار کمتر است که این مهم می‌‌تواند در شرایط فعلی کمک خوبی به خانواده‌ها باشد از سوی دیگر تولید کننده و فروشنده سود خوبی از شرکت در این بازارچه‌ها به دست می‌آورد چرا که حجم گسترده‌ای از کالاها ظرف مدت زمان کوتاهی به فروش می‌رسد و فروشنده می‌تواند نقدینگی زیادی در مدت کوتاه به دست آورد.

در حال حاضر برای برخی خانواده‌ها حتی ۱۰ درصد کاهش قیمت‌ نیز می‌تواند بر میزان خرید آنها اثرگذار باشد

کوهکن با بیان اینکه در صورتی که قیمت کالاها در بازارچه‌های بهاره از مغازه‌ها کمتر نباشد فلسفه‌ای برای ایجاد این نمایشگاه‌ها وجود ندارد، تأکید کرد: در حال حاضر برای برخی خانواده‌ها حتی ۱۰ درصد کاهش قیمت‌ نیز می‌تواند بر میزان خرید آنها اثرگذار باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایشگاه‌های بهاره به ساماندهی و تنظیم بازار شب عید کمک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet