هدر اصلی
1397/12/11 09:10:38
سرویس اجتماعی
قربانی:

تعرفه پایین؛ دندانپزشکان را در تامین کارپول هم با مشکل مواجه کرده است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه تنها تعرفه دندانپزشکان افزایش پیدا نکرده است از نبود پوشش بیمه برای پرداخت هزینه‌ خدمات این بخش و وارداتی بودن موارد مورد نیاز آن به عنوان عوامل بروز مشکلات اقتصادی برای دندانپزشکان یاد کرد.
تعرفه پایین؛ دندانپزشکان را در تامین کارپول هم با مشکل مواجه کرده است عضو کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه تنها تعرفه دندانپزشکان افزایش پیدا نکرده است از نبود پوشش بیمه برای پرداخت هزینه‌ خدمات این بخش و وارداتی بودن موارد مورد نیاز آن به عنوان عوامل بروز مشکلات اقتصادی برای دندانپزشکان یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810104799605696.jpg تعرفه,پایین؛,دندانپزشکان,را,در,تامین,کارپول,هم,با,مشکل,مواجه,کرده,است Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در بیان علل بروز مشکلات اقتصادی برای جامعه دندانپزشکان، گفت: آنچه مسلم است همیشه باید دخل و خرج‌ها با یکدیگر بخواند و این یک اصل در حوزه تجارت و سرمایه‌گذاری است که می‌تواند در بخش‌های تولید، اشتغال یا سلامت محور اثرگذار باشد و تا وقتی این تعادل برقرار نباشد، قطعا نمی‌توان به بهره‌وری دست پیدا کرد.

بخش اعظمی از مواد مورد نیاز دندانپزشکان وارداتی هستند

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون بسیاری از محصولات مورد نیاز دندانپزشکی به ویژه بخش اعظمی از مواد با کیفیت مصرفی این حوزه وارداتی هستند و برای اینکه دندانپزشک کیفیت کار خود را افزایش دهد، ناچار است از محصولات تولید شده توسط برندهای معتبر استفاده کند که این موضوع تعرفه خدمات این بخش را بالا می‌برد.

افزایش سیصد برابری تعرفه‌ها در روند اجرای طرح تحول سلامت شامل دندانپزشکی نشد

وی تصریح کرد: برغم اینکه قیمت مواد مورد نیاز دندانپزشکان افزایش یافته است، اما تعرفه‌های دندانپزشکی همچون روال گذشته پایین است و هر چند در روند اجرای طرح تحول سلامت بسیاری از تعرفه‌ها تا سیصد برابر افزایش پیدا کرد، اما این موضوع شامل تعرفه دندانپزشکی نشد و برای بسیاری از دندانپزشکان دغدغه ایجاد کرد.

تولیدکنندگان داخلی قادر به تولید کارپول دندانپزشکان هم نیستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: عدم پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی توسط بیمه‌ها از دیگر مواردی است که باعث بروز مشکلات اقتصادی برای دندانپزشکان شده است، و این در حالی است که قاطبه مواد مورد نیاز این قشر وارداتی است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در شرایط کنونی تولیدکنندگان داخلی قادر به تولید کارپول دندانپزشکان هم نیستند و این امر باعث شده که دندانپزشکان ناچار شوند تا در یک مجموعه‌ای ثبت‌نام کرده و بعد سهمیه خود را دریافت کنند که این موضوع مشکلاتی را برای آنها ایجاد کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet