ایام محرم 1398
1397/12/13 16:06:59
سرویس سیاسی
ارزیابی ابراهیمی از برگزاری مذاکرات دوحه؛

یک‌بام و دوهوای آمریکایی‌ها در مواجه با خروج از حیات خلوت کابل

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد با وجود نیروهای فشار علیه دولت مرکزی، وجود داعش و طالبان و همچنین حضور نظامی آمریکا، صلح و ثبات به افغانستان بزودی باز نمی گردد و بر این اساس مذاکرات دوحه نیز به ثمر نخواهد رسید.
یک‌بام و دوهوای آمریکایی‌ها در مواجه با خروج از حیات خلوت کابل عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد با وجود نیروهای فشار علیه دولت مرکزی، وجود داعش و طالبان و همچنین حضور نظامی آمریکا، صلح و ثبات به افغانستان بزودی باز نمی گردد و بر این اساس مذاکرات دوحه نیز به ثمر نخواهد رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109144343531.jpg یک‌بام,و,دوهوای,آمریکایی‌ها,در,مواجه,با,خروج,از,حیات,خلوت,کابل Icana

علیرضا ابراهیمی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهداف برگزاری مذاکرات دوحه بین آمریکایی ها و طالبان، گفت: به وضوح می توان دریافت که آمریکا و طالبان به هیچ عنوان بر سر مسئله صلح در افغانستان تفاهم نخواهند کرد.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افغانستان حیات خلوت ایالات متحده محسوب می شود از این رو طرح مسئله خروج نظامیان آمریکایی از این کشور امری تبلیغاتی است، اظهار کرد: در واقع باید اذعان کرد که امروزه آمریکایی ها با بهره گیری از ابزار افراطی گری و تنش آفرینی زمینه تداوم حضور خودشان را فراهم کرده اند و این روند نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: به نوعی می توان گفت که طالبان نیز از طریق ایالات متحده حمایت می شود از این رو مشاهده می شود که مذکرات صلح طالبان با روسیه نیز به نتیجه نرسید و همین موضوع هم در مورد مذاکرات دوحه صدق خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه امروزه شمال افغانستان شاهد انتقال تروریست های داعش از سوریه به این کشور توسط آمریکایی ها است، تصریح کرد: در واقع آمریکایی ها در عرصه بین الملل شعار تنش زدایی از افغانستان را سر می دهند و به همگان اعلام می کنند که درصدد پایان دادن به اظغال نظامی کابل هستند اما با تقویت داعش و تروریست در افغانستان زمینه چینی برای حضور نظامیشان را رقم می زنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد با وجود نیروهای فشار علیه دولت مرکزی، وجود داعش و طالبان و همچنین حضور نظامی آمریکا، صلح و ثبات به افغانستان بزودی باز نمی گردد و بر این اساس مذاکرات دوحه نیز به ثمر نخواهد رسید./

  • بیشتر بخوانید؛

آمریکایی‌ها به دنبال سوءاستفاده از طالبان در منطقه هستند

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet