خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1397/12/12 08:45:00
سرویس فرهنگی
"سبک زندگی"

تقبیح اشرافی‌گری باید اول از مسئولان آغاز شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سبک زندگی اسلامی باید در کتب درسی گنجانده شود و در دانشگاه‌ها  سرفصل های درسی تغییر کند و در دروس اختیاری وجود داشته باشد.
تقبیح اشرافی‌گری باید اول از مسئولان آغاز شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سبک زندگی اسلامی باید در کتب درسی گنجانده شود و در دانشگاه‌ها  سرفصل های درسی تغییر کند و در دروس اختیاری وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104846714052.jpg تقبیح,اشرافی‌گری,باید,اول,از,مسئولان,آغاز,شود Icana

محسن بیگلری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی و پرهیز از اشرافی‌گری گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری کاملا درست است. زمانی که در کشور کلمه اسلامی به عنوان جمهوری اسلامی داریم پس در کنار این کلمه، اشرافی‌گری خود به خود کلمه جالبی نیست. به ویژه در این ایام خاص که مردم از لحاظ معیشتی با مشکل مواجه هستند و تعداد بسیاری در کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند، اشرافی‌گری دیگر معنی ندارد و باید بیشتر رعایت کنیم. اگرچه درست است که افرادی وجود دارند که از لحاظ تمکن مالی وضعیت بسیار خوبی دارند اما واقعیت این است که اختلاف طبقاتی در کشور بسیار بالا است.

مسئولان باید اشرافی‌گری را تقبیح کنند چراکه موضوع جالبی نیست و این باید ابتدا از مسئولان آغاز شود و بعد به سطح جامعه سرایت کند

برخی انقدر پول دارند که نمی‌دانند چگونه خرج کنند

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: در جایی که فردی ماهی 5 میلیون تومان حقوق دارد، حقوق افراد دیگر باید 10 میلیون باشد اما برخی میلیاردی درآمد دارند اما برخی با مدرک دانشگاهی حاضرند با حقوق کمتر از یک میلیون و یا 500 هزار تومان کاری داشته باشند در حالی که اصلا برایشان مقدور نیست. حتی می‌شنوم که رقابت‌هایی صورت می‌گیرد و ماشین‌های چند میلیاردی و خط های موبایل رند چند میلیاردی خریده می‌شود یعنی انقدر پول دارند که نمی‌دانند پولشان را چه کار کنند.

مسئولان باید اشرافی‌گری را تقبیح کنند

وی با  تاکید بر اینکه معلمان، روحانیون و افراد ذی‌نفوذ باید در این زمینه کار کنند، تصریح کرد: افرادی نیز که تمکن مالی دارند باید رعایت کنند. مسئولان نیز باید اشرافی‌گری را تقبیح کنند چراکه موضوع جالبی نیست و این باید ابتدا از مسئولان آغاز شود و بعد به سطح جامعه سرایت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط تحریم سبک زندگی باید به گونه‌ای باشد تا مردم زجر نکشند گفت: مردم عصبی و ناراحت هستند . بسیاری از مردم هستند که برای امرار معاش خود مشکل دارند و اینکه ببینند دیگران ماشین‌های چند میلیاردی را به رخ آنها می‌کشند برایشان سخت است این افراد باید در این شرایط بیشتر از گذشته رعایت کنند.

تولید ملی نباید شعاری باشد

وی در مورد اینکه سبک زندگی در شرایط تحریم چطور باید باشد، افزود: باید زیردستان خود را دید. کسانی که با تجمل زندگی می‌کنند و وضعیت بسیار خوبی دارند به جای اینکه ماشین‌های 10 میلیاردی بخرند، ماشین‌های 3 میلیاردی بخرند اشکالی ندارد و استفاده کنند اما در راه تولید از پول خود استفاده کنند. بحث حمایت از تولید ملی فقط نباید شعاری باشد بلکه ایجاد اشتغال کنند تا چند جوان مشغول به کار شوند. امروز از برکت همین مردم و نظام بوده که برخی میلیاردر شدند و نباید سرمایه را از کشور خارج کنند بلکه باید در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند.

اخلاق‌مداری و سبک زندگی در کتب درسی گنجانده شود

بیگلری در پاسخ به این سوال که وظیفه آموزش و پرورش در ترویج سبک زندگی اسلامی چیست، اظهار داشت: سبک زندگی باید در کتب درسی گنجانده شود و در دانشگاه‌ها سیلابس‌های درسی تغییر کند و در دروس اختیاری وجود داشته باشد. بنده در دانشگاه و مدرسه کار کردم و همیشه گفتم که معلمان و اساتید دانشگاه 4 دقیقه از وقت کلاس را به موارد اخلاقی اختصاص دهند نه اینکه تذکری باشد و دانشجویان زده شوند و در این مورد بحث کنند قطعا تاثیر مثبت خواهد داشت.

نماینده مردم سقز و بانه با اشاره به نقش قناعت در شرایط بحران تصریح کرد: قناعت بسیار ضروری است و باید رعایت شود.

مسئولان مدیون مردم هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: ایرانیان باید ایران را دوست داشته باشند و کسانی که ایران را دوست دارند باید مردم را نیز دوست داشته باشند و برای این کشور تلاش کنند؛ ایرانیان بهترین هستند چراکه در راهپیمایی‌ها و انتخابات می‌بینیم که مردم همیشه حاضرند و اگر در جایی کمی و کاستی وجود دارد از مسئولان است. مسئولان به مردم مدیون هستند و باید بدانند که به برکت مردم توانستند مسئول شوند و برایشان وقت بگذارند، دروغ نگویند و خیانت نیز نکنند و تا آنجا که در توانشان هست به مردم خدمت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet